Paczkomat InPost w Wielkiej Brytanii

Paczkomat InPost w Wielkiej Brytanii

źródło: Materiały Prasowe

"Najbliższe targi Click&Collect Show są dla nas doskonałą okazją, aby zaprezentować w Stanach Zjednoczonych Paczkomaty nowej generacji. Nasze terminale są systematycznie rozlokowywane w Kanadzie, jesteśmy także w fazie rozmów z licznymi partnerami na tym rynku. Perspektywicznie planujemy rozszerzyć działania w Ameryce Północnej i w związku z tym podejmujemy kroki, które pomogą nam zaprezentować się na rynku USA - największego obok Chin - światowego giganta e-commerce" - powiedział Brzoska, cytowany w komunikacie.

Jak wskazał, sprzedaż online cieszy się w Stanach Zjednoczonych niezwykłą popularnością, jednak wciąż brakuje tam rozwiązań gwarantujących bezpieczne dostawy przesyłek.

"Paczki w dalszym ciągu pozostawiane są przez kurierów na terenach posesji, przez co narażone są na uszkodzenia, a nawet kradzieże. Nasze Paczkomaty - dostępne w trybie 24/7 - całkowicie zniwelują ten problem, umożliwiając klientom bezpieczne odbieranie przesyłek o dowolnej porze dnia i nocy. Jesteśmy przekonani, że udział w wydarzeniu będzie dla nas dodatkowym wzmocnieniem naszej ekspansji na rynek Ameryki Północnej" - stwierdził prezes Integera. 

>>> Czytaj też: Rafał Brzoska kupi Pocztę Polską?

Wcześniej spółka podawała, że na całym świecie funkcjonuje już - w różnych modelach biznesowych - niemal 3000 Paczkomatów. W ciągu najbliższych 3-4 latach Paczkomaty InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10 000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin - do Pekinu i Szanghaju. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem ok. 6 000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki - w Chinach i USA.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.