"Zarząd spółki wyjaśnia, iż decyzja o likwidacji spółki 'Dyskont Czerwona Torebka' spółka akcyjna została podjęta z uwagi na odchylenia od realizacji przyjętych założeń ekonomicznych dla sieci sklepów dyskontowych. Podejmując powyższą decyzję wzięto również pod uwagę, iż agresywna walka cenowa w tym segmencie rynku powoduje zwiększenie zapotrzebowania na środki finansowe, których zaangażowanie mimo wszystko nie gwarantuje uzyskania zadowalającej stopy zwrotu z inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Po informacji o likwidacji dyskontów, kurs Czerwonej Torebki na GPW zanurkował. W godzinach południowych akcje traciły nawet 20 proc. Ostatecznie spółka odrobiła część spadków i zakończyła notowania na 12-procentowym minusie. To dziś najgorszy wynik ze wszystkich spółek z GPW. Za jedną akcję Czerwonej Torebki na koniec sesji na warszawskiej giełdzie płacono 2,36 zł.

Na likwidatorów zostały wybrane następujące osoby: Janina Ewa Nowaczyk, Łucjan Franciszek Zawartowski, Wiesław Kostrzyński, podano również.

>>> Czytaj też: Forteam Investments ma zgodę UOKiK na przejęcie Małpki od Czerwonej Torebki

Dyskont Czerwona Torebka to projekt należący do Grupy Handlowej Czerwona Torebka. Pierwsze sklepy zostały otwarte pod koniec ubiegłego roku. Według stanu z końca marca br., na terenie kraju działa 38 Dyskontów.

Czerwona Torebka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 28 grudnia 2012 r., pozyskując z emisji 18,8 mln zł. W 2013 r. przejęła spółki Merlin.pl i Małpkę S.A. W 2013 r. uzyskała 211 mln zł skonsolidowanych przychodów. Ponadto spółka zarządza siecią pasaży handlowych na terenie kraju.