Sport to poważny i bardzo profitowy biznes. Potwierdza to zbliżająca się walka bokserska. Prawo do transmisji walki w systemie pay-per-view będą miały stacje HBO i Showtime - podaje Business Insider. Walka Amerykanina z Filipińczykiem będzie najdroższą w historii tej formy przekazu i będzie kosztowała 89,95 dol. Poprzedni rekord wynosił 74,95 dol. W przeszłości walki obu bokserów w pay-per-view kosztowały ok. 70 dol.

Niebotyczne mają być gaże dla sportowców za występ podczas weekendowej gali. Mayweather może podobno liczyć na 150 mln dol., podczas gdy konto Manny'ego wzbogaci się o "zaledwie" 100 mln dol. Sportowe wydarzenie będzie także bardzo opłacalne dla promotorów, hoteli w Las Vegas, sprzedawców biletów oraz telewizyjnych operatorów.

W dniu walki wielkie firmy zatrudnią specjalnych "oficerów", których zadaniem będzie sprawdzanie amerykańskich barów, czy nie transmitują publicznie walki bez specjalnej licencji. Nie wystarczy bowiem, że bary wykupią zwyczajny dostęp do walki za 100 dol. Koszt dla poszczególnych lokali będzie uzależniony od wielu czynników i może mocno się wahać . Z informacji właścicieli niektórych lokali wynika, że właściciele będą musieli zapłacić za jednego oglądającego od 25 do 50 dol.

>>> Czytaj także: Narodowy sport USA. Finał Super Bowl jest warty tyle samo co PKB Islandii