Wielki zakup saudyjskiej ropy przez Orlen. Rosja nie jest już potrzebna?

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
8 grudnia 2015, 09:22
tankowiec
tankowiec/ShutterStock
PKN Orlen ponownie zakupił od Arabii Saudyjskiej duży wolumen ropy naftowej. Chodzi o nawet 100 tys. ton surowca.

Surowiec z Bliskiego Wschodu jest transportowany tankowcem do gdańskiego naftoportu – podaje defence24.pl za portelem Energetyka24.com. Wielkość ładunku jest podobna to listopadowej (ok. 100 tys. ton). Ropa ma zostać dostarczona jeszcze w grudniu.

Dostawa surowca z Arabii Saudyjskiej jest częścią szerszej strategii Orlenu zakładającej dywersyfikację zaopatrzenia; obejmującą zróżnicowanie źródeł surowca, szukanie okazji zakupowych i pracę nad pozyskaniem własnej produkcji ropy w kraju i za granicą.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Media
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj