Comarch został członkiem PIKOM w Malezji, liczy na wzrost udziału w tym rynku

Warszawa, 25.04.2016 (ISBnews) -Comarch dołączył do największej organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa ICT w Malezji - PIKOM, poinformowała spółka. Przynależność do tego stowarzyszenia może pozwolić Comarchowi zyskać większy udział w rynku oraz poszerzyć horyzonty na pozostałe państwa Azji Południowo-Wschodniej, poinformował country manager w Malezji Jarosław Włudyka.

"Członkostwo Comarch w PIKOM jest potwierdzeniem wartości dodanej, jaką nasza firma przynosi na tutejszy rynek. Współpraca z organizacją PIKOM oraz pozostałymi zrzeszonymi firmami niesie ze sobą wiele szans; otwiera drzwi do współpracy z innymi przedsiębiorstwami, pozwala nawiązać relacje z potencjalnymi klientami, a także zyskać większy udział w rynku oraz poszerzyć horyzonty na pozostałe państwa Azji Południowo-Wschodniej" - powiedział Włudyka, cytowany w komunikacie.

PIKOM - The National ICT Association of Malaysia - jest organizacją non-profit reprezentującą przemysł informatyczny w Malezji. Obecnie do stowarzyszenia należy ponad 1000 firm. Jest to platforma do współpracy dla zrzeszonych firm w celu promowania ich rozwoju, a co za tym idzie branży ICT na tamtejszym rynku, podano także.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)