"PGZ nie jest spółką giełdową, nie musimy skupiać się na wyniku finansowym. Dlatego miarą naszego sukcesu jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce" - powiedział Ruman podczas konferencji "Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo-obronnej RP".

Dlatego, zdaniem prezesa, ten cel zastępuje wcześniejsze zapisy strategiczne, mówiące o potrojeniu do 2030 r. przychodów do kwoty 12 mld zł oraz podniesieniu poziomu zysku EBITDA z 11% w roku 2014 do 15% w ostatnim roku obowiązywania strategii. 

"Podtrzymujemy natomiast plan skutecznego pozyskiwania i kompleksowej realizacji programów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP (PTM) o wartości powyżej 60 mld zł. Pełną prezentację naszej zaktualizowanej strategii przewidujemy na 31 maja br." - podsumował Ruman. 

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

>>> Czytaj też: Bank Japonii zrobił rynkom "najgorszą" niespodziankę. "Jesteśmy w totalnym szoku"