Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uważa, że władze Warszawy uniemożliwiają rozpoczęcie budowy kluczowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Rada Warszawy ma jeszcze raz zająć się kwestią przeniesienia bazaru, leżącego nad trasą tunelu POW.

"Władze Warszawy: Platforma Obywatelska, Hanna Gronkiewicz-Waltz uniemożliwiają rozpoczęcie budowy kluczowego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Te oburzające działania prowadzą do opóźnienia na tej kluczowej, wyczekiwanych przez warszawiaków inwestycji" - napisał Adamczyk w przesłanym w sobotę PAP oświadczeniu. "Apeluję do warszawskich polityków PO na czele z Panią Prezydent o zaprzestanie sporów i działań obstrukcyjnych i o umożliwienie wejścia wykonawcy na plac budowy" - dodał minister.

Południowa Obwodnica Warszawy przebiega w ciągu drogi ekspresowej S2. Na jednym z odcinków, przechodzącym przez dzielnicę Ursynów, przeprowadzona zostanie w tunelu, biegnącym równolegle do ulicy Płaskowickiej. Na drodze, przy skrzyżowaniu z Aleją Komisji Edukacji Narodowej leży targowisko, jednak umowa dzierżawy tego terenu wygasła w połowie 2017 r. Bazar ma zostać przeniesiony na przeciwną stronę skrzyżowania i stanie w miejscu pętli autobusowej, która zostanie zlikwidowana. Odpowiednia umowa na dzierżawę tego terenu miała zostać podpisana w najbliższych dniach.

Jednak w czwartek w czasie sesji Rady Warszawy radny Piotr Guział złożył wniosek o informację prezydenta M. St. Warszawy ws. likwidacji pętli przy ul. Płaskowickiej na rzecz targowiska. "W opinii inwestora GDDKiA pętla nie koliduje z POW, a zasadność jej utrzymania do połowy zeszłego roku podtrzymywał Zarząd Transportu Miejskiego. Pomimo tego pętla została zlikwidowana i trwa jej procedura wydzierżawiania na potrzeby prywatnego targowiska" - napisał Guział w uzasadnieniu.

Jak również podał, na prośbę szefa klubu PO zgodził się, żeby dyskusja o likwidacji pętli na rzecz bazaru odbyła się najpierw na posiedzeniu komisji infrastruktury 27 lutego, ale pod warunkiem, że do tego czasu nie będzie podpisana umowa dzierżawy. Jak podkreślił Guział, wiceprezydent Warszawy Witold Pahl wyraził na to zgodę.

Reklama