Capital Park przygotowuje się do stworzenia swojego REIT-u


Warszawa, 31.03.2017 (ISBnews) - Capital Park przygotowuje się do stworzenia swojego funduszu typu REIT, inwestującego w nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk.
"Przygotowujemy się do stworzenia REIT-u, oczywiście, w zależności od ostatecznych decyzji legislacyjnych w tej kwestii. Nasz portfel nieruchomości dojrzewa do stworzenia takiego wehikułu - mamy projekty zoptymalizowane zarówno finansowo, jak i pod względem najmu. Trwa systematycznie praca nad maksymalizacją ich cash flow. Mamy potencjał na dobry REIT na rynku Warszawy i nie tylko" - powiedział Juszczyk podczas konferencji inwestorskiej.
Na przełomie roku deweloper stworzył REIA FIZAN II z portfelem 8 nieruchomości handlowych, które wcześniej zostały zrefinansowane. Sprzedał do inwestorów połowę NAV, a docelowo chce zejść do 15%.
Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym ok. 70 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ponad 250 tys. m2. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.
(ISBnews)