Kombinowanie i cwaniactwo to nasze wady? To często one pozwalały nam przetrwać

10 września 2017, 20:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Fikcyjna transakcja

Fikcyjna transakcjaźródło: ShutterStock

Kombinowanie i cwaniactwo to nasze przywary narodowe? Trudno o bardziej błędną diagnozę. To cechy pozwalające nam przetrwać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (9)

 • Jack(2017-09-11 08:17) Zgłoś naruszenie 50

  Przecież w gruncie rzeczy chodzi o zamianę miejsc. Nowi kombinatorzy w miejsce poprzedników. TKM. I się kręci. Dawni mafiosi zastępowani są przez nowych szeryfów, Misiewiczów, Jakich... A potem kolejni, nastepni doją, aż krowa zdechnie.

  Odpowiedz
 • Taka prawda(2017-09-11 01:01) Zgłoś naruszenie 43

  W Polsce nigdy nie bedzie dobrze, bo wiekszosc oszukuje i skubie to panstwo jak może. W latach 2000-ch Polska miała najgorsze drogi ze wszystkich krajow sasiadujacych, klienci z Bialorusi i Litwy mówili, że dostaja torsji jak sie przeczolgaja po tych tarkach I dxiurach I że w ogóle jazda polskimi drogami przypomina pętanie sie po waskich korytarzach. A to wszystko dlatego, ze kasa zamiast na drogi, osiadała wvroznych innych miejscach. To samo dotyczy syfu I malarii w miastach inmiasteczkach, fatalnej opieki zdrowotnej , służb socjalnych ( ci to kombinuja), szarej street i i reszty , po prostu zbyt wiele osób kombinuje przy publicznych šrodkach.

  Odpowiedz
 • Terminator(2017-09-10 21:58) Zgłoś naruszenie 103

  W czasie wojny i niewolnictwa narodowego to bardzo dobre cechy! W czasie wolnośći to bardzo szkodliwe cechy! Trzeba rozrózniać rózne czasy!

  Odpowiedz
 • ihbj(2017-09-10 21:40) Zgłoś naruszenie 83

  Czasy sie zmieniły . Teraz zwykli pracowici ludzie musza emigrowac by zarabiac godne pieniadze bo cwaniacy i kombinatorzy nie dadzą zarobić

  Odpowiedz
 • Daro(2017-09-10 21:21) Zgłoś naruszenie 86

  Dedukcja i wnioski mogą być inne. Np. kombinatorstwo może być skutkiem zaborów a nie cechą już istniejącą w tym czasie. Dziwny artykuł . Mało rzeczowy. Nie kontrolować kont bo można naginać prawo? Zwolennikiem Pisu nie jestem ale nie dajmy sie oglupiac totalitaryzmem.

  Odpowiedz
 • Sid(2017-09-10 21:02) Zgłoś naruszenie 62

  Historia narodu polskiego jest trudna,częściej Polski jako niepodległe państwo nie było jak była,co wiązało się z różnymi zakazami,więc kombinować Polak potrafił od pokoleń,dodał bym ze Polacy to naród wiecznych powstańców,zwykle przegranych,jednak dzięki wrodzonym cechom zawsze można było pokombinować z nowym powstaniem,aż do skutku

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • TAKA NATURA(2017-09-10 20:58) Zgłoś naruszenie 106

  hm co za bzdurny tytuł, kombinują i to na szczeblach elit NIEMCY FRANCUZI CZY BRYTYJCZYCY -MY MAMY SPRZEDAJNE ELITY TO WALCZYMY TYLKO O PRZETRWANIE W TAK PODŁYM I INTERESOWNYM ŚWIECIE .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze