Szacunkowy zysk netto Mercator Medical spadł r: r do 5,1 mln zł w III kw. 2017 r.Warszawa, 17.10.2017 (ISBnews) - Mercator Medical miał szacunkowo 76,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w III kw. br. (wobec 68,1 mln zł w III kw. 2016 r.), 2,2 mln zł wyniku operacyjnego (wobec 7,3 mln zł rok wcześniej), 4,2 mln zł EBITDA (wobec 7,3 mln zł rok wcześniej) i 3,1 mln zł wyniku netto (wobec 5,1 mln zł rok wcześniej), podała spółka.

"Po znaczącym pogorszeniu rentowności działalności grupy w pierwszym i drugim kwartale 2017 r., spowodowanym wzrostem cen surowca oraz niekorzystnym kształtowaniem się kursów walutowych, których to czynników nie udało się w pełni przenieść na nabywców, emitent obserwował w trzecim kwartale 2017 r. stabilizację sytuacji i stopniową odbudowę marży" - czytamy w komunikacie

Mercator Medical spodziewa się utrzymania korzystnych tendencji i dalszej poprawy rentowności działalności produkcyjnej oraz dystrybucyjnej w kolejnych okresach, podano także.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

(ISBnews)