"Oba MOP-y powinny zostać wybudowane i oddane do użytku w ciągu kilkunastu miesięcy, czyli w 2019 lub 2020 r." - napisano w komunikacie.

MOP Kierzno Południe dostanie III kategorię, czyli najwyższą w trzystopniowej skali, zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S8, w kierunku Łodzi, na odcinku Oleśnica – Sieradz, na terenie gminy Kępno, powiat kępiński, woj. wielkopolskie.

Z kolei MOP Kierzno Północ będzie miał II kategorię i zlokalizowany będzie w ciągu drogi ekspresowej S8, na odcinku Sieradz – Oleśnica, w kierunku Wrocławia, na terenie gminy Kępno, powiat kępiński, woj. wielkopolskie.

Na obu MOP-ach będzie oferta gastronomiczna Cafe Punkt, akceptowana też będzie Karta Dużej Rodziny.

W sieci Lotos-u działa 20 MOP-ów. W latach 2018-2020 planowane jest uruchomienie łącznie sześciu tego typu stacji paliw. W 2017 r. Lotos wygrał postępowanie na cztery obiekty powstające przy drogach ekspresowych: S7 – MOP Mała Holandia (woj. pomorskie) i MOP Pawliki (woj. warmińsko-mazurskie) oraz S3 – MOP Kochlice Zachód i MOP Kochlice Wschód (oba woj. dolnośląskie).

Lotos jest wiceliderem w segmencie stacji typu MOP w Polsce. Stacje te znajdują się przy autostradach A1, A2, A4, A6 i drogach ekspresowych S3 czy S7. Każdy z obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii oraz własną gastronomię, parkingi, toalety, prysznice, sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

>>> Czytaj też: Mapa fotoradarów w Europie. W jakich krajach jest ich najwięcej?