Fox: Uzależnienia, gry komputerowe, demografia. Dlaczego mężczyźni w USA unikają pracy? [OPINIA]

22 stycznia 2018, 06:20
Źródło:Bloomberg
bezrobotny

bezrobotnyźródło: ShutterStock

- Cztery poniżej wymienione czynniki podpowiadają nam, dlaczego aktywność mężczyzn na rynku pracy w USA pozostaje na poziomie bliskim historycznym minimom - pisze w opinii dla Bloomberga Justin Fox.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

 • Ernest(2018-01-22 18:13) Zgłoś naruszenie 70

  Historycznie rzecz ujmujac to te 90 proc. Panów w pracy to wynaturzenie społeczne. Kiedyś to 10 do nawet 50 procent mężczyzn służyło w wojskach odkrywalo Nowe lady, było w więzieniach, obozach. Także rozumiem, tych teskniacych za ciekawym życiem poprzez gry lub podróże, ach rzucić to wszystko ten sfeminizowany świat. I odkryć nową galaktyke takiego Solarisa.

  Odpowiedz
 • Korwn (2018-01-22 15:05) Zgłoś naruszenie 38

  Dzieki PIS bedzie u nas jak na bialorusi, , przejeli sady > kazdego mozna skazac , przejeli sad najwyzszy > zatwierdza wybory > czytaj 100 kadencji, bedziecie glupcy dostawac pala jak bialorusini, gratulacje wyboru, udlawcie sie 500+

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ech..(2018-01-22 13:08) Zgłoś naruszenie 150

  Nie moja opinia przytoczę bo interesująca. Także jedną z przyczyn nieaktywności zawodowej mężczyzn jest to, że nie są zainteresowani kobietami. System prawny w USA a także innych krajach zachodu sprawił, że małżeństwo stało się zdarzeniem bardzo ryzykownym. Rozwód niesie za sobą alimenty nie tylko na dzieci a także często na byłą żonę . Mężczyźni którzy zrezygnowali z założenia rodziny z w/w przyczyn nie potrzebują zarabiać szczególnie dużo bo na utrzymaniu mają jedną osobę. Praca na część etatu pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Ech..(2018-01-22 13:06) Zgłoś naruszenie 80

  Nie moja opinia przytoczę bo interesująca. Także jedną z przyczyn nieaktywności zawodowej mężczyzn jest to, że nie są zainteresowani kobietami. System prawny w USA a także innych krajach zachodu sprawił, że małżeństwo stało się zdarzeniem bardzo ryzykownym. Rozwód niesie za sobą alimenty nie tylko na dzieci a także często na byłą żonę . Mężczyźni którzy zrezygnowali z założenia rodziny z w/w przyczyn nie potrzebują zarabiać szczególnie dużo bo na utrzymaniu mają jedną osobę. Praca na część etatu pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby. Nie potrzebują więc dużych domów, samochodów rodzinnych, niani, szkół i innych wydatków związanych z rodziną.

  Odpowiedz
 • aaa(2018-01-22 07:32) Zgłoś naruszenie 252

  Również w tym artykule szykanowanie osób 50+ przez pracodawców uznaje się za normę i określa eufemistycznie "nieaktywni zawodowo". Zatrudnienie 50-cio latka przedstawia się jedynie, jako wyraz desperacji pracodawcy. Co na to rzecznik praw obywatelskich ?

  Odpowiedz
 • alex(2018-01-22 06:31) Zgłoś naruszenie 555

  Wzrost liczby czarnych i latynosów, którzy do pracy się nie garną. No, ale to niepoprawne politycznie, więc pismaki wymyślają cuda na kiju.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze