Izraelski publicysta: Gniew o ustawę IPN jest "krótkotrwały, emocjonalny"

31 stycznia 2018, 08:38 | Aktualizacja: 31.01.2018, 09:35
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Izrael

Izraelźródło: ShutterStock

Izraelski publicysta przekonuje w rozmowie z DGP, że spór polsko-żydowski nie potrwa długo, bo oba kraje łączą interesy polityczne. Najważniejsi przedstawiciele izraelskiego rządu chcą dobrych relacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • 303(2018-01-31 10:56) Zgłoś naruszenie 302

  I-z-r-a.el miał rok na konsultacje i uwagi. Wszystko było OK, wszystko było dograne. Skąd nagła wolta w ostatniej chwili I-z.r-a-e-la? - Proste: wizyta P-u-ti-n.a w T.e.l A.vi.v.ie - wspólny geszeft z N-e.ta-n.y-ahu: "wy zdradzicie Iran, my za to zdradzimy Polskę i zrobimy wam dobrze, bo wiemy, że Polska i jej polityka - zwłaszcza historyczna - tak samo wam nie pasuje." I przy okazji zabezpieczymy się przed utratą najsilniejszego narzędzia - hucpy i szkalowania i ciągłego szantażu medialnego wobec Polski w imię wymuszenia bezprawnie i w skandaliczny sposób 65 mld dolarów. Proste - relatywna mądrość etapu Wielkich braci w działaniu. Prawda i wdzięczność wobec Polski - pierwszymi ofiarami. Ale co to ma za znaczenie w porównaniu z politycznymi i finansowymi korzyściami...? Na krótką metę może Moskwa i T-e-l A-v.iv coś sobie wspólnie zrobią dobrze. Ale długofalowo - największa kompromitacja I.z.r.a.el.a, który w szkalowaniu Polski otwarcie wspiera Moskwę, która przez sępi pakt Ribbentrop-Mołotow umożliwiła w pakcie z Hitlerem II wojnę światową, zajęcie i rozbiór Europy - i 50 mln ofiar, w tym H.o-lo-c-au-st Ż.y.d.ó.w i Polaków. To samobójstwo polityczne I,z.r.a.el.a, bo Polacy mają bardzo dobrą pamięć i na żadne manipulacje i szantaże nie pójdą - efekt będzie dokładnie odwrotny. Nic tak bardziej nie kompromituje I.z-r-a-e.la , jak wspieranie narracji PRAWDZIWYCH AUTORÓW H-O-L-O-C-A-U-S-T-U - Niemiec i Rosji. I to świadomie przez głowę państwa I.z.r.a.el w imię brudnych interesów i korzyści - tu żadna zabawa w dobrego i złego glinę nie pomoże - w tej sprawie Polacy są murem. I bardzo dobrze - bo to przypiera do muru wszelkich rodzimych lewackich zdrajców, szmalcowników, kompradorów. Warto też przycisnąć do muru Brukselę - no i obowiązkowo Berlin. Przycisnąć i przeczołgać - i pokazywać jak się wiją. I rozgrzać sprawę do białości i nie popuszczać przez lata - na oczach całego świata. Także przez ONZ. Przeczołgiwać PRAWDĄ i I.z.r.a.e.l i Niemcy i Rosję - i przy okazji różnych powiązanych zdrajców Polski, jak UK, Francja i USA. Jak sądzicie - JAKI będzie tego odbiór np. w 1,5 mld Chinach? Albo w 1,5 mld Indiach? Albo u 1,5 mld m.u.zu.łma.nów, nader powiedzmy asertywnych do I.z.r.a.e.la? Po czyjej stronie będzie sympatia np. Afryce czy Ameryce Łacińskiej? Bardzo dobra okazja, by Polska pokazała swoje zasługi podczas II wojny światowej, niewdzięczność I.z.r.a.el.itów, brak kolonialnej przeszłości - sami byliśmy kolonizowani i wyzyskiwani. To nie opanowane przez wiadome siły [wrogie Polsce] media zachodnie są ważne jako odbiorcy przekazu - ważny jest ten świat Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej - przeważający nie tylko demograficznie, ale w Azji stanowiący jądro prawdziwej siły - i przyszłości świata.

  Odpowiedz
 • nexus(2018-01-31 09:53) Zgłoś naruszenie 250

  mleko to już się wylało - teraz to jest jak to się mówi POZAMIATANE

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 303(2018-01-31 11:27) Zgłoś naruszenie 231

  A kto jest tym "najważniejszym przedstawicielem izraelskiego rządu" który chce rzekomo dobrych relacji z Polska? Przypadkiem nie Netanjachu - WIELKI STERNIK nawy państwowej? Ten sam - który głośno krzyczy o "polskich obozach śmierci" i że "nic tego nie zmieni"? Kłamstwo i mydlenie oczu w żywe oczy. Trzeba ich przeczołgać do końca i ani na włos się nie ugiąć - przeciwnie, to my musimy wzmóc presję. Stanąć twardo i asertywnie - W PRAWDZIE - i przeczołgać do końca wszystkich wrogów Polski w blasku jupiterów przed cała opinia międzynarodową. I.z.r.a.e.l sobie strzelił nie w stopę, ale w głowę

  Odpowiedz
 • Georealista(2018-01-31 11:56) Zgłoś naruszenie 200

  Zgadzam się w pełni z 303: najpierw chciwy synuś Netanjahu kompromituje w sex-klubie i swego tatę i skorumpowany rząd i cały układ, teraz sam senior skompromitował własny kraj przed całym światem. Dla brudnych interesów, przenajświętszej mamony i dla przekupienia politycznego Rosji zdradą Polski w zamian za zdradę Iranu przez Rosję - pod przyszłą wojnę z Iranem. I ten sojusz I.z.r.ae.la - i to z KIM? - z Niemcami i Rosją... - sprawcami II wojny światowej, dziesiątków milionów ofiar - i Holocaustu. Na dłuższą metę nic głupszego nie mogli ci Wielcy Bracia wymyślić. Teraz może odetną kupony od [nie]świeżego sępiego dealu - ale długofalowo zapłacą za to stukrotnie w przyszłości. Izrael i Rosja mają przegwizdane za to wzajemne zwąchiwanie się - i w 1,5 miliardowym świecie islamskim- i w tak samo licznych - a bardzo silnych Chinach. Za burzenie lądowego Nowego Jedwabnego Szlaku - zwłaszcza strategicznej, najważniejszej części połączeń południowych z portami sznura pereł Oceanu Indyjskiego. Strategicznie i I.z.r.a.e.l i Rosja kopią sobie tym grób. Na własne życzenie. Pycha przed upadkiem stoi. Tym bardziej, że po "rozwodzie" Pakistanu z USA, do gry wchodzi nowy, silny gracz, sprzymierzony strategicznie z Chinami, który ma więcej głowic i rakiet, niż UK i Francja razem wzięte - nie mówiąc o armii konwencjonalnej , też dużo silniejszej. A dla Polski - paradoksalnie ten właśnie konflikt Polski z sojuszem I.z.r.a.e.l.a i Rosji [i Niemiec] - daje nam nowe pole mocno "na plus" wobec 1,5 mld świata ****** i wobec równie licznego chińskiego pretendenta do hegemonii globalnej.

  Odpowiedz
 • 303(2018-01-31 10:51) Zgłoś naruszenie 172

  I-z-r-a.el miał rok na konsultacje i uwagi. Wszystko było OK, wszystko było dograne. Skąd nagła wolta I-z.r-a-e-la? Wizyta P-u-ti-n.a w Tel Avivie - wspólny geszeft z N-e.ta-n.j-ahu: "wy zdradzicie Iran, my za to zdradzimy Polskę i zrobimy wam dobrze, bo wiemy, że Polska i jej polityka - zwłaszcza historyczna - tak samo wam nie pasuje." I przy okazji zabezpieczymy się przed utratą najsilniejszego narzędzia - hucpy i szkalowania i ciągłego szantażu medialnego wobec Polski w imię wymuszenia bezprawnie i w skandaliczny sposób 65 mld dolarów. Proste - relatywna mądrość etapu Wielkich braci w działaniu. Prawda i wdzięczność wobec Polski - pierwszymi ofiarami. Ale co to ma za znaczenie w porównaniu z politycznymi i finansowymi korzyściami...? Na krótka metę może Moskwa i T-e-l A-v.iv coś sobie wspólnie zrobią dobrze. Ale długofalowo - największa kompromitacja I.z.r.a.el.a, który w szkalowaniu Polski otwarcie wspiera Moskwę, która przez sępi pakt Ribbentrop-Mołotow umożliwiła w pakcie z Hitlerem II wojnę światową, zajęcie i rozbiór Europy - i 50 mln ofiar, w tym Holocaust Ż.y.d.ó.w i Polaków. To samobójstwo polityczne I,z.r.a.el.a, bo Polacy maja bardzo dobrą pamięć i na żadne manipulacje i szantaże nie pójdą - efekt będzie dokładnie odwrotny. Nic tak bardziej nie kompromituje Izraela , jak wspieranie narracji PRAWDZIWYCH AUTORÓW HOLOCAUSTU - Niemiec i Rosji. I to świadomie przez głowę państwa I.z.r.a.el - tu żadna zabawa w dobrego i złego glinę nie pomoże - w tej sprawie Polacy są murem. I bardzo dobrze - bo to przypiera do muru wszelkich rodzimych lewackich zdrajców, szmalcowników, kompradorów. Warto też przycisnąć do muru Brukselę - no i obowiązkowo Berlin. Przycisnąć i przeczołgać - i pokazywać jak się wiją. I rozgrzać sprawę do białości i nie popuszczać przez lata - na oczach całego świata. Także przez ONZ. Przeczołgiwać PRAWDĄ i Izrael i Niemcy i Rosję - i przy okazji różnych powiązanych zdrajców Polski, jak UK, Francja i USA. Jak sądzicie - JAKI będzie tego odbiór np. w 1,5 mld Chinach? Albo w 1,5 mld Indiach? Albo u 1,5 mld muzułmanów, nader powiedzmy asertywnych do I.z.r.a.e.la? Po czyjej stronie będzie sympatia np. Afryce czy Ameryce Łacińskiej? Bardzo dobra okazja, by Polska pokazała swoje zasługi podczas II wojny światowej, niewdzięczność I.z.r.a.el.itów, brak kolonialnej przeszłości - sami byliśmy kolonizowani i wyzyskiwani. To nie media zachodnie są ważne jako odbiorcy przekazu - ważny jest ten świat Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej - przeważający nie tylko demograficznie, ale w Azji stanowiący jądro prawdziwej siły.

  Odpowiedz
 • nostradamus(2018-01-31 11:22) Zgłoś naruszenie 110

  edukacja to już był przez 70 lat i nic nie dała ciekawe jaka byłaby reakcja Izraela jak byśmy chcieli zaorać Oświecimy ,żeby żaden ślad nie został po obozie, tak zrobiły Państwa zachodnie.

  Odpowiedz
 • Migotka(2018-01-31 13:48) Zgłoś naruszenie 70

  Ty Darek - zejdź na ziemię płatny pachołku-marionetko z klapkami na oczach. Ewentualnie skrajny z ciebie kabotyn z wypranym ideologicznie przez lewactwo mózgiem. Przecież to Forum Ż.y.d.ów Polskich pisze, że I.z.r.a.el zachował się jak słoń w składzie porcelany. A Eli Barbur potępia w TVP Info Haaretz jako lewacką gadzinówkę, Lapida jako symbol lewackiego kabotyństwa i niedouczenia - taki ichniejszy "Rysio". Co do Netanjachu, najpierw synek go w night-klubie skompromitował z prostytutkami i z ujawnionymi "taśmami prawdy" o skorumpowanym tatku, jego rządzie i całym ichniejszym system - teraz sam tatko skompromitował swój kraj - w ostatniej chwili łamiąc wszelkie ustalenia zrobione przez rok, bo z Putinem i jego nagłą, a korzystna oferta, akurat ułożył sobie geszeft zdrady Polski za zdradę Iranu. Nic tak nie kompromituje, jak interesowna, szyta grubymi nićmi hucpa, dla mamony i brudnej polityki - wbrew prawdzie.

  Odpowiedz
 • Gość(2018-01-31 14:45) Zgłoś naruszenie 40

  Mam rónież wrażenie że długo nie potrwa ,ale podważy wiarygodność Izraela w oczach Polaków.

  Odpowiedz
 • Darek(2018-01-31 10:59) Zgłoś naruszenie 136

  Brawo!! Pół świata mówi teraz o "polskich obozach śmierci" Lepiej nie można było tego sp.... Kiedyś o Kaczyńskich mówiono "że nawet metalową kulkę potrafią zepsuć"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze