Polnord wejdzie w skład indeksu średnich spółek mWIG40, wraz ze spółkami: Kogeneracja, Trakcja Polska i Polish Energy Partners (PEP). mWIG40 opuszczą: Cyfrowy Polsat, Kredyt Bank, PKM Duda i Pfleiderer Grajewo (trzy ostatnie spółki trafią do indeksu sWIG80).

Inne nowe spółki w indeksie sWIG80 to: Nepentes, Centrozap, Pegas, Orco Property Group, Wawel, Mennica, Kruszwica, Qumak Sekom, Optopol, Point Group i BBI Capital NFI. Indeks ten opuszczą: Kogeneracja, Trakcja Polska, PEP, Bytom, Projprzem, Action, Techmex, Ulma, Paged, NFI Jupiter, Yawal, Capital Partners, AB i ZNTK Łapy.

Podstawą wpisania spółek na listy uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 jest ranking tych indeksów sporządzony po ostatniej sesji stycznia, w którym pod uwagę bierze się obroty za okres ostatnich 12 miesięcy i kapitalizację w wolnym obrocie na dzień rankingu. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki o zbyt małej liczbie akcji w wolnym obrocie, zakwalifikowane do segmentów MINUS 5 i LISTA ALERTÓW oraz znajdujące się w Strefie Niższej Płynności i w sytuacji szczególnej, podała GPW.