"WIG20 znajduje się dziś w bardzo wąskiej konsolidacji wyznaczonej przez granice 1510-1530 pkt" - powiedział analityk DnB Nord Mirosław Saj. Jego zdaniem, taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do godziny 14:30, kiedy zostaną opublikowane dane z amerykańskiego rynku pracy.

"W najbliższym czasie należy się spodziewać głównie złych danych, jednak dużo zależy od tego, jak bardzo będą one oddalone od konsensusów i jak zostaną zinterpretowane przez rynki" - ocenił Saj. Zaznaczył, że warszawska giełda będzie znajdowała się pod wpływem rynków zagranicznych, a rozwój sytuacji jest obarczony dużą dozą niepewnością.

"Mamy już trzecią z rzędu sesję, która odbywa się przy znaczących obrotach" - podkreślił Saj. Jego zdaniem, może to dać nadzieję, że rynek będzie bronił ustanowionych niedawno dołków.

Przed godziną 14:00 wśród warszawskich blue-chipów traciły akcje tylko czterech spółek. Liderem wzrostów był Bioton, ale wzrost o ponad 10%, oznacza że jego akcje podrożały zaledwie o 2 grosze. Największy wpływ na indeks miały walory PKO BP, OKN Orlen oraz KGHM.

"W przypadku KGHM decydujący jest wzrost cen surowców na światowych rynkach" - powiedział Saj.

Około godziny 14:00 indeks WIG 20 rósł o 2,22% do 1520,32 pkt, a WIG o 1,89% do 23 760,55 pkt. Obroty na rynku akcji wynosiły ok. 740 mln zł.