UKE:Hyperion przestał prowadzić działalność telekomunikacyjną w zw. z upadłościąWarszawa, 08.06.2018 (ISBnews) - Hyperion zaprzestał prowadzenia działalności telekomunikacyjnej w związku z upadłością spółki, poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). UKE podejmuje działania w celu zminimalizowania negatywnych skutków dla konsumentów.

"Upadłość Hyperion oznacza, że abonenci nie mają dostępu do świadczonych usług telekomunikacyjnych. Problem dotyka także klientów, którzy skorzystali z prawa do zachowania numeru przy zmianie dostawcy usług, czyli wykorzystują numery przeniesione z Hyperion" - czytamy w komunikacie.

UKE podejmuje działania w celu zminimalizowania skutków zakończenia przez Hyperion prowadzonej działalności. Do tej pory udostępniono ponad siedmiuset przedsiębiorcom telekomunikacyjnym szczegółowe informacje o zakresach numeracji dostępnej do przejęcia po Hyperion. Pierwsze zakresy numeracji zostały już rozdzielone i przedsiębiorcy są w trakcie przywracania usług abonentom na przejętych zakresach, podano również.

Hyperion S.A. był technologicznym holdingiem wyspecjalizowanym w budowie i kompleksowej obsłudze infrastruktury światłowodowej.

(ISBnews)