"W najbliższym czasie, jeszcze dziś, nastąpi przesłuchanie Piotra B., drugiego podejrzanego w sprawie GetBack. Zostanie mu ogłoszone postanowienie o przedstawieniu zarzutów, następnie Piotr B. zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego" - powiedziała PAP prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Piotr B. to przedstawiciel podmiotu gospodarczego, który współpracował z b. prezesem GetBack Konradem K. Obaj zostali zatrzymani w sobotę w Warszawie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego; zatrzymań dokonano na polecenie prokuratury.

Po przesłuchaniu Piotra B. prokuratorzy podejmą decyzję dotyczącą środków zapobiegawczych. "To znaczy, czy będą występować z wnioskami do sądów o zastosowanie tymczasowego aresztowania, czy też uznają, że dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wystarczające są środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym" - wyjaśniła prok. Zabłocka-Konopka. Zapowiedziała, że informacja w sprawie środków zapobiegawczych zostanie przekazana w poniedziałek.

O przebiegu postępowania prokuratury w sprawie GetBack poinformował w niedzielę na konferencji prasowej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Podał m.in., że były prezes spółki GetBack Konrad K. usłyszał w niedzielę zarzut usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r. Inne zarzuty prokuratury dotyczą "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r.

Prokurator generalny podał też, że Konrad K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył w tej sprawie wyjaśnienia.