Najbogatsi ludzie świata stracili 1,2 proc. swojego łącznego majątku. Wszystko przez czwartkowe spadki na giełdzie w wyniku amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Amerykańskie akcje tanieją w związku z obawami o rosnące rentowności obligacji USA. Stracili głównie właściciele spółek handlujących dobrami luksusowymi.

Fortuna najbogatszego człowieka w Europie, Bernarda Arnaulta, spadła o około 3,5 miliarda dolarów – najwięcej z rankingu 500 najzamożniejszych. Majątek założyciela największego na świecie producenta dóbr luksusowych LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton jest teraz warty 73,5 miliardy dolarów.

Bracia Alain i Gerard Wertheimer, którzy są właścicielami Chanel, stracili 775 milionów dolarów, a Francois Pinault, założyciel Keringa, czyli właściciela Gucci, jest biedniejszy o 1,6 miliarda dolarów.

Ucierpieli także technologiczni potentaci. Jeff Bezos z Amazona, Mark Zuckerberg z Facebooka, współzałożyciel Microsoftu Bill Gates oraz Larry Page i Sergey Brin z Alphabet stracili łącznie 8,4 miliarda dolarów.

Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek na świecie, był jedynym miliarderem w pierwszej dziesiątce, który zakończył feralny dzień na giełdzie bogatszy. Jego fortuna zwiększyła się o ok. 1,2 miliarda i wynosi około 90 miliardów dolarów.

>>> Czytaj też: Oto 100 najcenniejszych marek na świecie. Tesla wypadła z rankingu [RAPORT]