Żabka będzie otwarta w niedziele. Legalnie

24 września 2018, 20:03 | Aktualizacja: 25.09.2018, 08:18
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Żabka

Żabkaźródło: ShutterStock

Sądy stają po stronie sklepów. Są już pierwsze prawomocne decyzje umożliwiające placówkom prowadzenie sprzedaży w dni wolne od handlu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Piotr Bochniarz(2018-09-26 07:06) Zgłoś naruszenie 22

    Każdy ma prawo wyboru ja wybieram dobrą zmianę i 5 Morawieckiego uważam że pis robi dobrą robotę i jestem za tą drużyną jeszcze będziecie im dziękować w przyszłości

    Odpowiedz
  • Eh(2018-09-25 15:32) Zgłoś naruszenie 12

    W niedziele mogliby zatrudniać zewnętrznych pracowników na zlecenie np. ze stacji CPN, kolejarzy, bezdomnych i innych którzy chcą zarobic lub mają wolne. Ja przypomnę ,ze bezdomny nie jest dzwigowym i nie moze przez cały dzien dzwigac zywnosc w plecaku !!! Bo podobno chodzi o jego interes !!!!

    Odpowiedz
  • Mateo(2018-09-25 11:50) Zgłoś naruszenie 99

    Zakaz handlu w niedzielę to największy idiotyzm. Szczególnie że jest niekonsekwentny. Kiedy zamknięte są sklepy, to przecież otwarte są cały czas restauracje, kina, stacje benzynowe, to też jest handel i dlaczego Ci pracownicy muszą pracować ? Nie powinno być żadnego zakazu handlu, każdy kto chce niech pracuje, jedyną ingerencją rządu może być to że jeżeli pracodawca chce zatrudnić w niedzielę pracownika to musi mu płacić więcej za godzinę, jeżeli normalnie zarabia dajmy na to 10 zł/h to w niedzielę musi dostawać 15 albo nawet 20 zł na h. I sprawa będzie załatwiona. Są np. studenci dla których praca w sobotę i niedzielę bywa zbawieniem domowego budżetu.

    Odpowiedz
  • pablito2250(2018-09-25 09:43) Zgłoś naruszenie 4733

    Tak to właśnie obcy kapitał traktuję Państwo Polskie i jego obywateli!!! nie dość że robią łaske z płaceniem podatków,to jeszcze Polaków mają za nic!!Płacą jak niewolnikom ,traktują jak niewolników !!! Dziwią niektóre wpisy!! Ci którzy je wstawiają albo nigdy nie pracowali w ZABKACH,BIEDRONKACH i innej swołoczy ,albo to jakies barachło podstawione!!! nie mówiąc o sądach ,ktore taki wyrok ogłoszą jak im panowie właścićiele z biedronki powiedzą!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zo(2018-09-25 07:42) Zgłoś naruszenie 95106

    No tak nakazał kler - do kościoła a nie do sklepów!!!!

    Odpowiedz
  • Tomek(2018-09-24 22:12) Zgłoś naruszenie 4315

    Nje byłem w kościele od 10 lat i czuje się świetnej!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MR(2018-09-24 21:15) Zgłoś naruszenie 3334

    Bo zamiast pod dyktando kościoła ustanawiać niedziele wolne, powinni wprowadzić limit dni pracujących w tygodniu np 5. W ten sposób pracodawca mógłby ustalić odpowiedni grafik i handel trwałby cały tydzień, a pracownicy mieli by dwa dni wolne w tygodniu. Proste.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nex(2018-09-24 20:24) Zgłoś naruszenie 3433

    cały ten kraj to jedna wielka farsa jak ominąć prawo ot co

    Odpowiedz
  • Eeed(2018-09-24 20:17) Zgłoś naruszenie 6366

    I bardzo dobrze!! Są ludzie, którzy w niedziele wyjeżdżają do pracy w delegacje, za granice itp., a ten wredny gnuśny rząd uniemożliwia ludziom prawo wyboru. Pracownicy mogliby na ochotnika pracować tylko za równe wyższe wynagrodzenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz