W trakcie uroczystości Turczynow oświadczył, że agresja hybrydowa Rosji dotyka wszystkich aspektów życia Ukrainy: wojskowego, gospodarczego, energetycznego, cybernetycznego i informacyjnego. „W dzisiejszych warunkach brutalnej konfrontacji struktury wywiadowcze powinny posiadać nowoczesne technologie dla realizacji postawionych przez państwo zadań” – powiedział sekretarz RBNiO.

„Służba Wywiadu Zewnętrznego Ukrainy z przekonaniem dąży do tego celu; opracowywane są technologie wywiadu kosmicznego z wykorzystaniem dorobku krajowych specjalistów, poważne działania podejmowane są w dziedzinie cybernetyki oraz innych części składowych pracy wywiadowczej” – zaznaczył.

Sekretarz RBNiO podkreślił, że mimo rosyjskiej agresji Ukraina reformuje swój sektor bezpieczeństwa i obrony, wprowadzając standardy obowiązujące w NATO. Władze w Kijowie zwiększają jednocześnie nakłady na obronność.

„Jednak niezależnie od stopnia rozwoju technologii żadna broń nie może działać bez zawodowców (...). To właśnie od waszego profesjonalizmu, patriotyzmu, odpowiedzialności i bohaterstwa zależy przyszłość ukraińskiego wywiadu i nasza droga do zwycięstwa” – oświadczył Turczynow, cytowany przez służby prasowe RBNiO w Kijowie.

>>> Czytaj też: Szef PKW: Kampania w tym roku była bardzo ostra i idąca w złym kierunku