"Nie byłoby tej transformacji gospodarczej, w której dziś jesteśmy, bez was" - mówił Morawiecki, zwracając się do górników. Podkreślał, że ludziom, którzy nie pracują pod ziemią trudno zrozumieć wielki wysiłek i poświęcenie górników. Dziękował im za "trud budowania silnej, nowoczesnej, innowacyjnej Polski".
Morawiecki mówił, że w II Rzeczpospolitej "górnictwo było absolutnym fundamentem państwa", a po II wojnie światowej, w czasach PRL "także było wielkim i niezwykle ważnym osiągnięciem polskiego narodu".
"W nowych czasach, w których jesteśmy, górnictwo i górnicy stanowią podstawę gospodarki i będą kluczową częścią gospodarki polskiej w przyszłości. Jestem o tym przekonany" - oświadczył szef rządu.
edison(2018-11-30 18:25) Zgłoś naruszenie 70
A co słychać z innowacyjnym wskrzeszeniem dymarek w kieleckiem?
Odpowiedzkarol(2018-11-30 19:10) Zgłoś naruszenie 21
będę za utrzymaniem górniectwa..... ALE TYLKO pod warnkiem że nie trzeba będzie do niego dopłacać!!!!!!! w przeciwnym razie zlikwidować tę branże i tyle w temacie.......
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedzasdf(2018-12-01 08:01) Zgłoś naruszenie 00
Dopłacasz w rachunkach za prąd. Polska jest tak skonstruowana że większa część społeczeństwa zrzuca się na uprzywilejowane grupy z komunistycznymi przywilejami. Do tych grup należą właśnie m.in. górnicy. Żaden rząd ich nie ruszy bo to spory elektorat a reszta społeczeństwa jest zakładnikami tej polityki.
Baraburka(2018-12-04 10:12) Zgłoś naruszenie 00
Po takim przemówieniu zawsze daje się podwyżki. Rozsądniej byłoby powiedzieć że to zanikająca branża ale będziemy o was walczyć, choć nie liczcie że się to wiąże z podwyżkami. Swoją drogą o szwaczki w Łodzi nikt nie walczył i nie dawał wysokich odpraw, z wszystkimi innymi firmami było też nie różowo.
Odpowiedz