Śnieżka zwiększyła do 80 mln zł kredyt m.in na rozliczenie zakupu Poli-Farbe


Warszawa, 28.02.2019 (ISBnews) - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zawarła z Bankiem Handlowym w Warszawie aneks do umowy kredytowej z 2005 roku, na podstawie którego kwota kredytu została zwiększona z 50 mln zł do 80 mln zł, podała spółka.

Kredyt może zostać wykorzystany w PLN, EUR, USD i HUF. Aneks wprowadził możliwość zwiększenia wykorzystania kredytu w forintach węgierskich do kwoty 5,35 mld HUF, z dotychczas dostępnej kwoty 3,09 mld HUF, liczonej według kursu z dnia wykorzystania kredytu, poinformowała także Śnieżka.

Kredyt zostanie udostępniony na okres do 10 grudnia 2021 roku.
"Celem podpisania aneksu jest zwiększenie możliwości wykorzystania finansowania w forintach i rozliczenia transakcji nabycia udziałów spółki Poli-Farbe z siedzibą w Bócsa" - czytamy w komunikacie.
11 lutego br. Śnieżka zawarła ze spółką Lampo Korlátolt Felelősségű Társaság kontrolowaną przez Antala Szabó oraz Andreą Nagy György umowę nabycia udziałów w spółce Poli-Farbe, za kwotę ok. 108 mln zł.
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.
(ISBnews)