Volvo straci klientów. 30 lat temu auta jeździły szybciej [OPINIA]

14 kwietnia 2019, 08:15
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Porsche Panamera Turbo Sport Turismo

Porsche Panamera Turbo Sport Turismoźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Volvo straci klientów. 180 km/h to na prostej i pustej autostradzie mało, 30 lat temu auta jeździły szybciej, a przecież nowe technologie pozwalają na o wiele więcej, być może Szwedzi po prostu nie potrafią zrobić dobrego samochodu zdolnego rozwinąć większą prędkość etc. Lament i oburzenie co najmniej takie, jakby rząd wprowadził ograniczenie spożycia wódki do 0,7 litra dziennie na osobę. Przecież tak się nie da żyć! To niehumanitarne!

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • zorro(2019-05-30 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawostka: Mój wyświetlacz TFT w V40 nie pokazuje prędkości powyżej 199, mimo że samochód rozpędza się dalej.

    Odpowiedz
  • a-go(2019-05-20 08:08) Zgłoś naruszenie 30

    Tak naprawdę, to by sprawnie i bezpiecznie poruszać się po drogach nie jest potrzebna wyższa prędkość. Potrzebna jest moc i dynamika, a to Volvo zapewni. Mam bardzo długi staż za kierownicą i ponadprzeciętny przebieg. Potrafię poruszać się sprawnie i... przyznaję do zbyt wysokich prędkości. Za każdym razem gdy jestem w USA jestem pod wrażeniem tamtejszego ruchu drogowego. Płynny, spokojny, bez wysokich prędkości. Powrót do Polski to kontrast i strach. Volvo idzie dobrą drogą, tylko to my musimy dojrzeć ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grishqa(2019-04-15 12:55) Zgłoś naruszenie 11

    Nikomu rozumnemu vmax powyżej 180 nie jest potrzebna - nawet jak mogą to nie korzystają. Bezrozumnym warto i należy ograniczyć taką możliwość. Fizyka jest nieubłagana. Co nie zmienia, że auta powinny być (dla chętnych) mocne i dynamiczne, bo czym innym radość z jazdy, a czym innym stwarzanie zagrożenia dla innych brakiem wyobraźni. Może jak to się stanie powszechne wzrośnie popyt na tory i się takowe (porządne) pojawią.

    Odpowiedz
  • zawaha(2019-04-15 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Różne komitety się zawiązywały. Teraz kolej Gwiazdowskiego. Koniec i kropka viva la FairPlay!

    Odpowiedz
  • Rozsadna propozycja(2019-04-15 12:03) Zgłoś naruszenie 53

    "..Szwedzi po prostu nie potrafią zrobić dobrego samochodu.." My potrafimy, zrobilismy jeden (!) Syrena )) Rodacy protestujacy przeciwko ograniczeniu do 180 jezdza zwykle autobusem..

    Odpowiedz
  • Mirena(2019-04-15 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzenie jednolitej stawki VAT 16,25% bez rozdrabniania się o kolejnych zawiłości podatkowych, Boże... niech faktycznie ci z fairplay coś z tym zrobią

    Odpowiedz
  • zeflik(2019-04-15 11:57) Zgłoś naruszenie 01

    Rozsądny człowiek nie potrzebuje ograniczenia prędkości.

    Odpowiedz
  • InF(2019-04-15 08:19) Zgłoś naruszenie 33

    Autor kompletnie nie rozumie, w czym tak naprawdę rzecz. Chodzi o zasadę - że PREWENCYJNIE i SZTUCZNIE wprowadzone mają być ograniczenia maksymalnej prędkości. To rzecz bez precedensu.

    Odpowiedz
  • kjd43d(2019-04-15 07:22) Zgłoś naruszenie 93

    Też uważam, że to prędkość wystarczająca. Kilka razy leciałem na autostradzie szybciej, ale powiedzmy sobie szczerze, to bez sensu i dość niebezpieczne. Jeśli będzie mnie stać, kupię sobie takie volvo.

    Odpowiedz
  • zeb(2019-04-14 23:31) Zgłoś naruszenie 31

    autor chyba nie ma pojęcia o tym że szwedzi nie mają nic do gadania w volvo ,od jakiegoś czasu właścicielami są chinczycy.

    Odpowiedz
  • Brawo Volvo!(2019-04-14 23:17) Zgłoś naruszenie 117

    Takie ograniczenie powinno być wprowadzone dla wszystkich samochodów na drogach europejskich. Przypuszczam, że w ciągu roku ok. 1000 osób nie zginie w wypadkach drogowych z tego powodu

    Odpowiedz
  • sic(2019-04-14 22:20) Zgłoś naruszenie 1311

    Gratulacje bycia niewolnikami korporacji. Jeszcze sie z tego cieszycie. Jak ktoś nie chce jechać 180 to jedzie wolniej. To jest bardzo proste. Ktoś was ogranicza a wy zadowoleni. Każdy woli miec wybór. Moze to kwestia własnie dorastania i wyzbycia sie swoich kompleksow. Kompleksu bycia maluczkim i zrównania wszystkich do waszego niskiego poziomu. Pozdrawiam wolnych i odpowiedzialnych ludzi. Tych którzy mają swój rozum i sami potrafią zdecydować co dla nich dobre. To jest chore i przykładów tego chorego myślenia jest sporo. Jak widać większość woli mieć kaganiec. Taki wasz los i proszę następnym razem nie narzekać na swoje zycie. Tak wybraliście.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ed(2019-04-14 21:13) Zgłoś naruszenie 54

    Jeżeli ktoś musi się śpieszyć nie jest bogaty. Bogaty leci swoim śmigłowcem lub samolotem.

    Odpowiedz
  • aas(2019-04-14 20:06) Zgłoś naruszenie 51

    a dla czego jest zdjęcie porsche na początku artykułu , żenadny sponsoring

    Odpowiedz
  • kierowca(2019-04-14 17:25) Zgłoś naruszenie 44

    chinczycy nie wniosa nowych technologii,oni potrafia tylko krasc patenty

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Virtus(2019-04-14 16:19) Zgłoś naruszenie 5413

    Stracą klientów, na pewno. Większość ludzi nie lubi być pouczana na siłę. P.S. Pan Bąk jest zbyt mało radykalny - jeśli nikt ma nie zginąć, to prędkość powinna być ograniczona do 50 km/h.

    Odpowiedz
  • V40 pl(2019-04-14 15:53) Zgłoś naruszenie 1821

    Kupię kolejne Volvo, to właśnie odróżnia klientów tej marki od posiadaczy np. BMW, są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.

    Odpowiedz
  • remick(2019-04-14 15:19) Zgłoś naruszenie 110

    Co ma wspolnego zdjecie Porsche Panamera z artykulem o Volvo?

    Odpowiedz
  • S60(2019-04-14 14:17) Zgłoś naruszenie 3011

    S60, przy odpowiednich warunkach na A czy S wielokrotnie przekraczam barierie 180 km/h i nie jestem dziennikarzem motoryzacyjnym... Taka podjeli decyzje, takie ich prawo. Ja decyduje portfelem i z prawdopodobienstwem bliskim 99% takie Volvo u mnie w garazu nie stanie. Ale rozumiem, ze nawet spora czesc klientow moze byc zadowolona...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz