Ewolucja rynku pracy frustruje mężczyzn. Prowadzi też do wzmocnienia skrajnej prawicy [WYWIAD]

11 listopada 2019, 08:26
Źródło:MAGAZYN DGP

źródło: DGP

- Wiele tradycyjnie męskich zawodów straciło prestiż albo rację bytu. Ewolucja rynku pracy zniosła też instytucję żywiciela rodziny. Związana z tym frustracja i poczucie niespełnienia częściowo tłumaczą, dlaczego tylu młodych Polaków głosuje na skrajną prawicę - mówi w wywiadzie dla DGP Weronika Grzebalska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • Huk(2019-11-11 08:42) Zgłoś naruszenie 597

    Weronika G.upadek białych kobiet, które studiują jakieś gendery,chinki tego nie robią,znów musisz się douczyć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czytelnik(2019-11-11 09:10) Zgłoś naruszenie 698

    Co za belkot

    Odpowiedz
  • Zbyszek(2019-11-11 09:18) Zgłoś naruszenie 16458

    Popularność prawicy rośnie wprost proporcjonalnie do coraz większej ilości dewiacji i prób deprawacji dzieci. To jest przyczyna. Ale rzeczywiście mężczyźni nie przepadają za wściekłymi feministkami bo się nimi zwyczajnie trochę brzydzą, wolą normalne komiety ....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-11-11 09:26) Zgłoś naruszenie 11513

    Od pewnego czasu forsal nie da się czytać. Takie tu mózgotrzepy serwują. Jak ten wywiad.Niedługo będziecie pisać takie paszkwile,że najgorsze,co spotkało świat to biali heteroseksualni mężczyźni. Ręce opadają.

    Odpowiedz
  • Marian(2019-11-11 09:37) Zgłoś naruszenie 9115

    To już kolejny artykuł atakujący Konfederację. Może dla odmiany artykuł, co za desperaci/desperatki głosują na skrajną lewicę?

    Odpowiedz
  • ToP(2019-11-11 10:16) Zgłoś naruszenie 223

    Wera - masz problemy z popędem ? Przeniesienie !

    Odpowiedz
  • Jurek M(2019-11-11 10:25) Zgłoś naruszenie 8614

    Prawica to przede wszystkim normalność , którą przyswajaliśmy przez ponad tysiąc lat - n o r m a l n o ś ć ! Może Forsal poda definicję skrajnej lewicy ? Dla mnie skrajna lewica to totalny antysystemowy marksistowski obłęd. Własnie teraz tego doświadczamy w opozycji i na świecie !

    Odpowiedz
  • Proste(2019-11-11 10:26) Zgłoś naruszenie 6511

    Samce alfa głosują na prawice, a ciocie na lewice. Jedne kobiety mają zachowany instynkt bezoieczeństwa, przetrwania i prokreacji, a inne zatraciły go i zastąpiły frustracją.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • systema boy(2019-11-11 10:42) Zgłoś naruszenie 7415

    Jak bede widzial, ze ktos atakuje kobiete, to zapytam sie czy jest za rownouprawnieniem i popiera lewice. Jak tak, to powiem, ze niech broni sie sama. Jak normalna babka, to rozniose napastnika. Dosc popierania lesb i feministek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Waldemar(2019-11-11 10:58) Zgłoś naruszenie 1333

    Kobitki na stanowisku super sprawa. Można popatrzeć jak tyłeczek się w spudniczce odciska. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • InF(2019-11-11 11:08) Zgłoś naruszenie 256

    Stek idiotyzmów.

    Odpowiedz
  • tom.(2019-11-11 11:40) Zgłoś naruszenie 7140

    Feministki to biedne kobiety upośledzone na urodzie i na umyśle.

    Odpowiedz
  • Dreej(2019-11-11 11:53) Zgłoś naruszenie 456

    A moze to dla tego ze oni mowia otwarcie o wolnym rynku a nie ustoju w ktorym w ramach sprawiesliwosci spolecznej ogranicza sie prawa mezczyzn [i nie tylko] do decydowaniu o swojej wlasnosci i swojej rodzinie a nie wtracaiu sie panstwa w kazdy aspekt zycia ludzi. Ponadto ukazuja wszystkie absurdy naszego prawa oraz chca dac prawo jednosce obrony swoich praw [prawo do broni].

    Odpowiedz
  • edmundddoo(2019-11-11 11:55) Zgłoś naruszenie 234170

    Media robią nagonkę na białych mężczyzn i popierają masowe sprowadzanie egzotycznych mężczyzn spoza Europy. Następnie imigranci żyją ze świadczeń socjalnych finansowanych przez europejskich mężczyzn i robią im konkurencję na rynku matrymonialnym gdy europejscy mężczyźni siedzą w pracy. A wy się jeszcze dziwicie dlaczego biali mężczyźni są coraz bardziej wkurzeni?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • sid(2019-11-11 12:04) Zgłoś naruszenie 2185

    w dzisiejszym nowoczesnym świecie gdzie kobieta utrzymuje się sama a do obrony nie potrzeba maczugi,skrajna prawica istnieje dzięki opowiadaniom bajeczek o swoim męstwie i chwale albo mąceniu małolatom w głowie,ze skrajnej prawicy najczęściej się wyrasta jak z za ciasnego ubranka w z zderzeniu z dorosłym życiem

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • miszcz Yoda(2019-11-11 12:33) Zgłoś naruszenie 588

    Ale bełkot! To ma być finasowy portal? Żegnam definitywnie. I bez żalu.

    Odpowiedz
  • zaver(2019-11-11 12:44) Zgłoś naruszenie 1027

    Ładna fotografia. Taka feministyczna.

    Odpowiedz
  • Dr Inż. Elektroenergetyki(2019-11-11 13:10) Zgłoś naruszenie 175120

    Moze napiszcie czyimi głosami weszły do parlamentu takie partie jak Lewica, Robert Biedroń, Adrian Zandberg i kto na nich głosuje? Zapomnieliście kto utrzymuje te wszystkie miejsca pracy dla kobiet w Edukacji, Służbie Zdrowia i Administracji Publicznej? 80% nauczycieli w Polsce kim jest? Te wszystkie Paniusie w sekretariatach przewalające tony nikomu nie potrzebnych papierów w samorzadach i administracji publicznej tak są potrzebne społeczeństwu jak tonącemu brzytwa. Kształcą się na bezsensownych kierunkach a potem zeby mogły czuc się potrzebne społecznie i nie być w pełni zależne od mężczyzn reszta ciezko pracującego społeczeństwa musi płacić na nie haracz, żzeby mogły 18 godzin w tygodniu wykonywac swój "zawód" nauczyciela albo malować pazury za biurkiem :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abc(2019-11-11 14:21) Zgłoś naruszenie 9811

    ...jest socjolożką, doktorantką w Szkole Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk i Prezeską Polskiego Towarzystwa Genderowego. Jej badania koncentrują się na militaryzmie, bezpieczeństwie narodowym i polityce prawicy z uwzględnieniem relacji płci. Autorka m.in. książki „Płeć powstania warszawskiego” (2013), stypendystka programu Trajectories of Change Fundacji ZEIT (niemieckiej)... Czemu nie zrobicie wywiadu z moim hydraulikiem? Po pierwsze ma jakiś zawód, po drugie ma jakiś dorobek życiowy, po trzecie ma coś mądrego do powiedzenia w przeciwieństwie...

    Odpowiedz
  • MARCELLOSOMERRO(2019-11-11 14:54) Zgłoś naruszenie 113

    MARCEL SOMMER USUN TEN PASZKWIL DZIENNIKARZYNO!

    Odpowiedz