Warszawa, 14.11.2019 (ISBnews) - Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), którego strategia zakłada ekspansję zagraniczną, będzie analizował możliwość przejęcia aktywów Grupy AXA, powiedział prezes PZU Paweł Surówka.
"Powiedzieliśmy już niejednokrotnie, że nasza strategia uwzględnia potencjalną ekspansję zagraniczną i rozwój w takich obszarach, jak inwestycje i będziemy patrzyli na wszystkie tego typu okazje na rynku" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.
"Będziemy też pewnie patrzymy i na tę transakcję [sprzedaż AXA], ale jest za wcześnie, by powiedzieć, czy będziemy w którejś z nich uczestniczyli" - powiedział prezes, odnosząc się także do możliwej transakcji przejęcia mBanku.
Pod koniec października Reuters poinformował, powołując się na nieoficjalne źródła, że Grupa AXA rozważa sprzedaż swojej części biznesu w Europie Centralnej, w tym w Polsce. W skład Grupy AXA w Polsce wchodzą: AXA Życie TU, AXA Ubezpieczenia TUiR, AXA Polska, AXA PTE oraz AXA TFI.
Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.
(ISBnews)