Złamanie monopolu państw na emitowanie walut jest tylko kwestią czasu

22 grudnia 2019, 07:00 | Aktualizacja: 23.12.2019, 07:35
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
libra

libraźródło: ShutterStock

 Jeśli nie uda się Facebookowi, zrobią to inni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • rewolucja za rogiem(2019-12-22 13:18) Zgłoś naruszenie 1310

    A co to znaczy "prawdziwa waluta"? Czy prawdziwą walutą były chińskie okragłe kamienie z dziurą w środku? A może muszle z wysp polinezji? a może zadrukowane kawałki papieru z wypisanymi wartościami? a czy prawdziwą walutą jest zielony banknot z jednego najbardziej zadłuzonych krajów na świecie, bankton który nie ma POKRYCIA W NICZYM... poza WIARĄ... zielony banknot który można dodrukowywać ile się chce i rozsypywać z ciężarówek... w czym gorsza jest taka czy inna kryptowaluta jako środek wymiany wartości a nawet jest przechowywania? siecią BTC przesłano ostatnio wartość kilkudziesięciu milionów $ w jednej operacji kosztem 40 centów opłaty za transfer... zrobiono to niezależnie od rządów, zakazaów, nakazów, ograniczeń, granic, obostrzeń... zrobiono to niezaprzeczelnie, niedwołanie w sposób uniemożliwajacy cofnięcie transakcji, zapis pozostał już na zawsze, nitk tego nie zmieni... prześlijcie miliony dolarów zwykłym przelewem... będzie szedł kilka dni nie mówiąc już o koszcie Już za chwilę nie poznamy świata. zrobiono to

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jarosław Kaczynski (2019-12-22 16:58) Zgłoś naruszenie 91

    Artykul sponsorowany przez gielde bitcoina :) powiedzmy sobie szczerze zadne panstwo dobrowolnie nie zrezygnuja z profitow jakie daje mu emitowanie i kontrola nad wlasna waluta a pozatym panstwa maja stosowne do tego instrumenty. Prawodastwo, ustawodastwo policje sądy wojsko do wyegzekwowania swojej racji. Bitcoin Ethereum czy libra ma tylko paru programistow stojacych za kodem nic wiecej. Wystatczy jedna ustawa :)

    Odpowiedz
  • Makin (2019-12-22 17:05) Zgłoś naruszenie 230

    Tsk, a później będzie złamanie monopolu na Policję, wojsko i będziemy mieli świat rządzony przez korporacje a my będziemy instrumentum vocale w tym świecie czyli gadajacymi narzedziami... Przecież prezes Nestlé już zanegował powszechny dostęp do zasobów wody pitnej, według niego te zasoby powinny być w rękach korporacji, gdyby umieli wyodrębnić powietrze to pewnie też by było na sprzedaż...

    Odpowiedz
  • miedziak(2019-12-22 18:14) Zgłoś naruszenie 111

    Tyle energii idzie na "produkcję" bitcoinów, a nadal są nic nie warte, ani nikt nie gwarantuje ich wartości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szkoda gadać (2019-12-22 22:52) Zgłoś naruszenie 120

    Jak w filmach SF wielkie korporacje chcą kontrolować każdy aspekt naszego życia od pieniędzy, co mamy lubić i kiedy wydalac. Na dodatek Google i Facebook skręciły w lewo cenzura internetu. W ramach lewicowej poprawności.

    Odpowiedz
  • Gdyby Gierek miał taką pogodę(2019-12-23 09:35) Zgłoś naruszenie 30

    1. blockchain daje lepszą wiarygodność niż instytucje państwowe. 2. Własne tokeny mają już knajpy, stołówki zakładowe, artyści itp. 3. różne szyfrowaluty służą (są napisane) do różnych celów, są takie o krótkim terminie zapadalności całkowicie zgodne z prawem

    Odpowiedz
  • Wyedukowany(2019-12-23 11:13) Zgłoś naruszenie 30

    W ciągu ostatnich 100 lat polska złotówka UPADŁA 6 razy!! PLN jest tyle wart ile SUMA wszystkich GŁUPOT polskich polityków. Ten kto nie rozumie/ -pozna mechanizmu kreowania pieniądza fiducjarnego - rządowego ("Pieniądz fiducjarny (łac. fides – wiara) – waluta niemająca oparcia w dobrach materialnych - PLN, $, EUR itd.) ten będzie płakał rzewnymi łzami i to już wkrótce.

    Odpowiedz