Rzecznik SKM Kamil Migała wyjaśnił, że ograniczenia w ruchu pociągów zostały wprowadzone w związku z uruchamianiem przez PKP Intercity specjalnych pociągów ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina w ramach operacji "LOT do Domu". Podkreślił, że chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, aby na peronie nie przebywało zbyt wiele osób.

Ze względu na brak możliwości wjazdu na stację Warszawa Lotnisko Chopina oraz wyjazdu z tej stacji pociągi KM i SKM będą dojeżdżały tylko do stacji Warszawa Służewiec.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów na lotnisko będą w godzinach 16–19 w dniach 23–29 marca.

Na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Lotnisko Chopina będą jeździły autobusy zastępcze linii "Z", kursujące na trasie: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – PKP Służewiec (przystanek jest na wiadukcie nad linią kolejową).

Ze względu na ograniczenia bilety wszystkich rodzajów KM ważne są w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec, oraz autobusach linii: 175 na odcinku Lotnisko Chopina – Centrum, 188 na odcinku Lotnisko Chopina – Metro Politechnika, "Z" na odcinku Lotnisko Chopina – PKP Służewiec – Rondo Unii Europejskiej.

Natomiast bilety ZTM ważne są w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec.

Migała przypomniał, że pociągi SKM kursują według normalnego - a nie jak pozostała komunikacja - świątecznego rozkładu.(PAP)