Tym samym motoryzacyjny gigant uczynił duży krok na drodze do odsunięcia od siebie groźby bankructwa. Według zapowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy, Chrysler zostanie zmuszony do ogłoszenia upadłości jeśli do 30 kwietnia nie obniży kosztów w stopniu wystarczającym, aby możliwa stała się fuzja z włoskim Fiatem.

Chcesz kupić samochód? Wybierz najlepszy kredyt na ten cel dzięki porównywarce finansowej Forsal.pl

Prezes Fiata Sergio Marchionne mówił wcześniej, że warunkiem doprowadzenia do aliansu z Chryslerem jest przede wszystkim nowa, obniżająca koszty umowa zbiorowa z kanadyjskimi związkami zawodowymi. Taką właśnie umowę poparło w głosowaniu 87 procent pracowników zakładów Chryslera w Kanadzie.

Najkorzystniejsze oferty leasingu samochodów znajdziesz w centrum finansowym Forsal.pl

„Szanse na doprowadzenie do aliansu są teraz dużo lepsze.” – komentuje Erich Merkle, niezależny analityk rynku motoryzacyjnego. „Ale nie powiedziałbym, że są już całkowicie bezpieczni.”.

Ubezpiecz korzystnie samochód z Forsal.pl

Na początku stycznia Chrysler dostał od amerykańskich władz ratunkową pożyczkę o wartości 4 miliardów dolarów. Jeśli do 30 kwietnia koncernowi uda się doprowadzić do aliansu z Fiatem, Chrysler może liczyć na kolejne 6 miliardów dolarów państwowych pieniędzy.

Więcej informacji gospodarczych ze świata znajdziesz w serwisie "Bloomberg w Forsalu"