Jak poinformował PAP w środę pełnomocnik zarządu firmy Bartosz Kopyto, dla HSW jest to potwierdzenie najwyższej jakości pracy pionu rozwoju konstrukcji i badań, a klienci dostaną jeszcze szerszą ofertę. "Dla nas jest to nie tylko sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, daleko ważniejszy jest prestiż, jaki zyskaliśmy. Przeszliśmy bowiem pozytywnie przez wnikliwy audyt, podczas którego sprawdzono naszą wiedzę i możliwości techniczne" - dodał Kopyto.

Uprawnienia HSW nadał Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS), który utworzył w firmie zamiejscową bazę Ośrodka Szkolenia Operatorów Maszyn. Nabywcy towarów i usług HSW dostaną możliwość obniżenia kosztów swojej działalności oraz zdobycia kwalifikacji i uprawnień na miejscu - w Stalowej Woli. W czasie kursów wykładowcami i instruktorami będą pracownicy HSW, zaś programy szkolenia i metodykę dostarczy IMBiGS. W Stalowej Woli będzie też odbywał się egzamin przed państwową komisją.

Huta Stalowa Wola zatrudnia ok. 2 tys. 500 osób. Jest producentem sprzętu budowlanego, np. ładowarek, oraz sprzętu wojskowego.

Najważniejsze informacje branżowe w serwisie Forsal.pl

Reklama