Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje JSW od 14 do 27 czerwca 2011 r. w Punktach Obsługi Klienta firm inwestycyjnych w całej Polsce. Zapisy będą przyjmowane po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości 13 czerwca 2011 r. Tego samego dnia rozpocznie się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, która potrwa do 28 czerwca. Debiut akcji planowany jest na 6 lipca 2011 r.

>>> Czytaj też: Debiut JSW: Firma chce przeznaczyć co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę

Struktura oferty

Oferta publiczna JSW obejmuje akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, do którego należy obecnie 100 proc. kapitału zakładowego Spółki. Państwo oferuje 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, które stanowią 33,1 proc. kapitału zakładowego JSW.

Reklama

Akcje oferowane są trzem kategoriom inwestorów:

  • Inwestorzy indywidualni
  • Osoby uprawnione czyli pracownicy Grupy JSW oraz KK Zabrze
  • Inwestorzy instytucjonalni.

Zasady składania zapisów

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy po cenie maksymalnej, która zostanie podana do publicznej wiadomości 13 czerwca 2011 r. Każda osoba ma prawo złożyć tylko jeden zapis na akcje o wartości około 10 tys. zł.

Pracownicy JSW mogą zapisać się na akcje na specjalnych zasadach i dodatkowo jako inwestorzy indywidualni. Maksymalna liczba akcji, przeznaczona do przydziału osobom uprawnionym, wynosi 2.048.550 akcji. Mogą one złożyć zapis na maksymalnie 75 akcji.

>>> Polecamy: Prywatyzacja JSW: W piątek ciąg dalszy rozmów zarządu i zawiązków

Cena akcji

28 czerwca 2011 r., zostanie ustalona cena sprzedaży akcji dla wszystkich kategorii inwestorów. Cenę wyznaczy Skarb Państwa po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów Instytucjonalnych. Cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż cena maksymalna. W przypadku inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych nie przekroczy tego poziomu.

Liczba akcji sprzedawanych i zasady przydziału

Najpóźniej 28 czerwca, Skarb Państwa podejmie decyzję o ostatecznej liczbie akcji sprzedawanych w ramach oferty. Inwestorom indywidualnym i pracownikom spółki zostanie przydzielone do 25 proc. Pula ta może zostać powiększona do 30 proc. Dla inwestorów indywidualnych, będzie obowiązywać zasada „Maksymalnego Przydziału”. Oznacza ona, że na podstawie zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone każdemu chętnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału.

Przydział akcji Inwestorom Indywidualnym oraz Osobom Uprawnionym zostanie dokonany za pośrednictwem GPW w dniu 1 lipca 2011 r. oraz tego samego dnia akcje zostaną zapisane na rachunkach papierów wartościowych.

>>> Polecamy: Prywatyzacja JSW: któregoś dnia Unia się ocknie i doceni węgiel

Konsorcjum

Proces IPO będzie wspierany przez szerokie grono banków zarówno polskich, jak i globalnych: Citi (Citigroup Global Markets Limited, Bank Handlowy w Warszawie S.A. - jedynie jako Globalny Koordynator oraz Dom Maklerski Banku Handlowego S.A.), Goldman Sachs International, J.P. Morgan Securities Ltd. i UniCredit (UniCredit CAIB Poland S.A. i UniCredit Bank AG London Branch) pełniących rolę Globalnych Koordynatorów oraz Współprowadzących Księgę Popytu. Oferującym akcje i Współprowadzącym Księgę Popytu będzie Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. Ponadto do grona Współprowadzących Księgę Popytu należą IPOPEMA Securities S.A. i Société Générale Corporate & Investment Banking. Współmenedżerami oferty będą Dom Inwestycyjny BRE Banku oraz Wood & Company.

Ograniczenie w zbywaniu akcji

Zarówno Skarb Państwa, jak i Spółka zobowiązały się, że nie będą sprzedawać ani emitować akcji w okresie 360 dniu od debiutu akcji na GPW z wyjątkiem emisji akcji pracowniczych.