Resort skarbu zaprosił inwestorów do przetargu w sprawie kupna akcji Zakładu Przemysłu Odzieżowego Cora-Tex w Krasnymstawie, które stanowią ok. 93 proc. kapitału zakładowego spółki. Firma jest producentem odzieży damskiej i męskiej.

MSP poinformowało w poniedziałek, że inwestorzy mogą składać oferty do 22 września. "Jedynym kryterium merytorycznym podlegającym ocenie będzie cena za sprzedawane akcje" - dodano.

Do Skarbu Państwa należy 100 akcji firmy. Zakład Przemysłu Odzieżowego Cora-Tex istnieje od 1972 r. Spółka specjalizuje się w produkcji odzieży wierzchniej - damskiej i męskiej. Asortyment firmy obejmuje: płaszcze, kurtki, żakiety oraz kostiumy. Zakład współpracuje z firmami z całego świata. Jakość wyrobów pozwoliła spółce znaleźć się w kolekcjach znanych światowych projektantów mody - we Włoszech, Francji, Danii, Niemczech, USA oraz w Kanadzie.

Firma posiada w pełni wyposażony park maszynowy, a także własny transport. Docelową grupą klientów spółki są m.in. duże sieci handlowe z całego świata, a także służby mundurowe z Europy i kraju.

Dzienne moce produkcyjne Cora-Tex wynoszą ok. 600-700 sztuk odzieży. Strategia zakładu zakłada utrzymanie i rozwijanie współpracy z dotychczasowymi zleceniodawcami, a także zabieganie o zamówienia mundurowe z rynku krajowego oraz Unii Europejskiej.