Rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Perduta powiedział PAP, że nie wiadomo jeszcze, za który z obszarów resortu będzie odpowiedzialna nowa wiceminister. "Wiem, że pani Antoniszyn-Klik chciałaby się zajmować inwestycjami zagranicznymi" - powiedział Perduta. Dodał, że obejmie ona stanowisko w resorcie w poniedziałek.

Nie wiadomo, kto zastąpi Antoniszyn-Klik na stanowisku wicewojewody. "Ta decyzja powinna zapaść w przeciągu najbliższych dwóch tygodni" - mówił Perduta.

Antoniszyn-Klik ma 36 lat, ukończyła Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (ekonomia i polityka ekonomiczna) oraz Akademię Dyplomatyczną w Wiedniu. Obecnie doktoryzuje się z ekonomii politycznej negocjacji międzynarodowych.

Antoniszyn-Klik pełniła funkcję wicewojewody dolnośląskiej od czerwca 2010 r. Wcześniej była m.in. zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Pracowała również w Komisji Europejskiej w ramach PHARE Institution Bulding Project "ERDF Implementation in Poland". Była także zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego oraz Departamentu EFS i PROW w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Jest członkiem Alumni Club of the European University Viadrina oraz Alumni Club of the Diplomatic Academy Vienna.

Biegle zna cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski.