Premier Donald Tusk - na wniosek wicepremiera Waldemara Pawlaka - powołał Mariusza Haładyja na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie gospodarki - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

CIR jednocześnie poinformowało, że premier odwołał z dniem 31 stycznia br. Macieja Kaliskiego ze stanowiska podsekretarza stanu w MG, dziękując mu za pracę na tym stanowisku.

Jak poinformowało PAP Ministerstwo Gospodarki, Haładyj będzie odpowiadał za przepisy prawne dotyczące wykonywania działalności gospodarczej oraz za rozwój i upowszechnianie systemu oceny skutków regulacji.

Dotąd był zastępcą dyrektora sekretariatu ministra w resorcie gospodarki, m.in. nadzorował prace wydziałów prawa finansowego i gospodarczego związane z redukcją obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców oraz ograniczaniem barier prawnych w wykonywaniu działalności gospodarczej. Ponadto nadzorował samodzielne stanowiska ds. eksperckich.

Nowy podsekretarz stanu jest radcą prawnym, ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe na UW. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Pracował w NIK oraz Ministerstwie Finansów, odbył również staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. Zna angielski i rosyjski.