Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) obniżył prognozę deficytu sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government) w Polsce w 2012 do 3,1% PKB z szacowanych wcześniej 3,25% PKB, wynika z komunikatu MFW.
"W obecnej sytuacji szacujemy dalszą redukcję deficytu do 3,1% PKB w 2012, co oznaczałoby trwałe wejście deficytu publicznego na ścieżkę redukcji" – czytamy w komunikacie.
Komisja Europejska prognozuje, że deficyt w tym ujęciu zmniejszy się do 3,0% PKB w tym roku (z 5,1% PKB w 2011 r.), co oznacza, że Polsce uda się w przewidywanym terminie wyjść z procedury nadmiernego deficytu. Natomiast Ministerstwo Finansów spodziewa się spadku do 2,9% PKB w tym roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Zobacz
|
