Brytyjski indeks FTSE 100 wzrósł na zamknięciu czwartkowej sesji o 0,88 proc. i wyniósł 6 446,87 pkt. Francuski CAC 40 zyskał dziś 1,1 proc., a niemiecki DAX – 1,36 proc.

W Warszawie wzrosty sięgały nawet nieco wyżej. WIG wzrósł na zamknięciu o 1,46 proc. i wyniósł 49 846,48 pkt, a WIG20 wzrósł o 1,57 proc. i zakończył dzień na poziomie 2 420,68 pkt.

Dobrym sygnałem dla inwestorów były dzisiaj pozytywne dane o niemieckim przemyśle, który jest w coraz lepszej formie. Indeks PMI wzrósł też w Chinach, gdzie w sierpniu udało mu się przebić poziom 50 pkt, i w USA.

„W szerszym ujęciu dzisiejsza pro-wzrostowa sesja stanowi pozytywny sygnał z uwagi na jej dość znaczne pokrycie wcześniejszych spadkowych świec przy względnie „wiarygodnym” wolumenie,” komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. „Warto jednak zauważyć, iż spadki, których świadkami byliśmy w ciągu ostatnich 5-6 sesji w dalszym ciągu premiują posiadaczy pozycji krótkich i dopiero kolejne dni wskażą czy dzisiejszy handel rozpatrywany będzie w ramach ruchu korekcyjnego czy zapoczątkowania nowej fali wzrostowej w średnioterminowym trendzie wzrostowym.”