Z informacji serwisu spidersweb.pl wynikało, że 7 października sieć Biedronka ma wprowadzić usługę płatności mobilnych w swoich sklepach. Usługa miała być dostępna dla klientów trzech dużych banków i nie posiadać limitu wysokości transakcji. Dodatkowo według informacji portalu, płatności mobilne we flagowej sieci Jeronimo Martins miały być oparte na rozwiązaniu PeoPay.

Biuro prasowe Jeronimo Martins zdementowało informacje portalu spidersweb.pl. Biuro prasowe firmy przyznało jednak, że sieć osiągnęła gotowość operacyjną i techniczną do akceptacji płatności kart mobilnych.

Oficjalne stanowisko Jeronimo Martins

W nadesłanym do nas oficjalnym stanowisku Jeronimo Martins Polska, dotyczącym płatności mobilnych, czytamy, że z powodu wysokich opłat transakcyjnych płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych, sieć poszukuje alternatywnego rozwiązania.

"System płatności mobilnych mógłby stać się w przyszłości wygodną alternatywą dla drogich płatności kartami, szczególnie jeśli do niego dołączą inne podmioty. Chcemy, aby system, który zostanie wdrożony w sieci Biedronka, był maksymalnie wygodny dla klienta. Zależy nam także na tym, aby było to rozwiązanie, które ma charakter otwarty dla dowolnej liczby uczestników zarówno po stronie instytucji finansowych, jak i branży handlowo-usługowej. Umożliwiłoby to korzystanie z niego jak największej liczbie klientów. Jedną z aplikacji do płatności mobilnych, spełniających powyższe warunki, testowaliśmy na początku tego roku i została ona oceniona bardzo pozytywnie" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Jeronimo Martins Polska informuje, że sieć osiągnęła gotowość operacyjną i techniczną do akceptacji płatności kart mobilnych. "Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, osiągnęliśmy gotowość techniczną i operacyjną do akceptacji płatności mobilnych. Jednocześnie, jak wskazywaliśmy wcześniej, naszym celem jest uruchomienie systemu wraz z kilkoma partnerami po stronie akceptujących. Obecnie prowadzimy rozmowy na temat szczegółów z wieloma potencjalnymi partnerami. Nie chcemy zdradzać nazw zainteresowanych podmiotów, ponieważ dopiero obecność w projekcie w momencie uruchomienia będzie oznaczała ostateczną deklarację poszczególnych partnerów" - napisało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.