Można się spodziewać, że w przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek telewizor z ekranem 65-cali.

Pod koniec 2014 roku Apple ma wprowadzić do sprzedaży telewizory z 55- i 65-calowymi ekranami o ultrawysokiej jakości obrazu. Kalifornijski producent ustala specyfikacje sprzętowe, a projekt telewizora prawdopodobnie nie będzie zawierał ramy – donosi Masahiko Ishino, analityk z Advanced Research Japan, firmy śledzącej rozwój rynku elektronicznego, jednak nie podaje źródeł owych informacji. Japoński rzecznik firmy Apple nie skomentował wiadomości.

Współzałożyciel Apple, Steve Jobs, przed śmiercią w 2011 r. wspomniał, że wreszcie znalazł sposób na zbudowanie telewizora z prostym interfejsem użytkownika, który bezprzewodowo będzie się synchronizował z innymi urządzeniami Apple. Tim Cook, CEO firmy, potwierdził w maju, że tego typu sprzęt rzeczywiście jest przedmiotem ich zainteresowania, gdyż firma chce wykorzystać sukces, jaki odniosły Maki, iPhony i iPady.

Reklama

Notowania Apple na nowojorskiej giełdzie wzrosły dziś o niecały procent, do 525,41 dol., a akcje firmy w przeciągu br. spadły o 2 proc.

>>> Polecamy: Steve Jobs - wizjoner, który zrewolucjonizował naszą kulturę i biznes

Zdaniem Ishino podwykonawcami telewizorów Apple, których cena wyniesie ok. 1,5 do 2,5 tys. dol., mogą zostać LG, Samsung i Corning. LG dostarczyłoby wyświetlacze LCD, Samsung podzespoły odpowiadające za grafikę, a ekran może chronić powłoka Corning Gorilla Glass 3. Montażem zajęłaby się prawdopodobnie tajwańska Foxconn Technology Group.

Tymczasem w oczekiwaniu na przedświąteczną gorączkę zakupów Apple wprowadza nowe wersje najpopularniejszych produktów. W pierwszy weekend po wrześniowej premierze sprzedano 9 mln. iPhone’ów 5s i 5c., a 22 października w San Francisco ma nastąpić prezentacja iPada mini HD i cieńszej wersji klasycznego iPada.

Samsung i LG, chcąc konkurować z innymi chińskimi i japońskimi producentami elektroniki, wypuściły już w tym roku telewizory z 65- i 55-calowymi ekranami o najwyższej rozdzielczości obrazu. Urządzenia te posiadają ekrany LCD, jednak jakość ich obrazu może konkurować ze znacznie droższymi wyświetlaczami OLED (w technologii opartej na organicznych diodach elektroluminescencyjnych).

>>> Czytaj też: Rynek mobilny w Polsce: Samsung może zdetronizować Apple