Oznacza to najsilniejszą poprawę działalności producentów od stycznia 2011 r.

Konsensus rynkowy wynosił 54,0-54,1 pkt.

"Poprawa w sektorze wytwórczym w Polsce przyspieszyła w styczniu. Ogólna poprawa warunków biznesowych w sektorze była najsilniejsza od trzech lat, natomiast produkcja, nowe zamówienia, zatrudnienie i zakupy odnotowały przyspieszenie wzrostu. Warto zauważyć, że tempo wzrostu zatrudnienia było najszybsze od rozpoczęcia badań w czerwcu 1998 r." - napisała firma w komunikacie.

Jednocześnie presja inflacyjna pozostaje nieznaczna, dodał Markit.

Reklama

>>> Polski sektor przemysłowy jest drugim najbardziej konkurencyjnym w Europie, a wytworzona w nim wartość dodana rośnie najszybciej w regionie – twierdzą analitycy Deutsche Bank Research w raporcie „Reindustrializacja Europy”. Ich zdaniem, jesteśmy jednym z niewielu unijnych krajów, które realizują strategiczne cele gospodarcze przedstawione przez Komisję Europejską - Polska wyrasta na przemysłowego lidera Europy.

Wskaźnik PMI pozostaje powyżej neutralnego poziomu 50 pkt już od siedmiu miesięcy.

>>> Wskaźnik PMI sektora przemysłowego strefy euro wzrósł do 54,0 pkt w styczniu z 52,7 pkt przed miesiącem, poinformował Markit, prezentując ostateczne wyniki. Wskaźnik PMI niemieckiego sektora przemysłowego wzrósł do 56,5 pkt w styczniu z 54,3 pkt przed miesiącem według ostatecznych danych, natomiast PMI dla przemysłu w USA spadł do 53,7 pkt w styczniu z 55,0 pkt miesiąc wcześniej.