Nowoczesna sieć szybkiego Internetu zostanie wybudowana w miejscowościach: Biała Podlaska, Biłgoraj, Działdowo, Hrubieszów, Lubartów, Łuków, Ryki oraz w gminie Lutowiska.

„Realizowane już przez Orange Polska w woj. lubuskim i pomorskim projekty budowy regionalnych sieci szerokopasmowych potwierdzają, że potrafimy skutecznie realizować projekty unijne. Polska Wschodnia stanowi dla nas jednak szczególne wyzwanie, gdyż oprócz budowy sieci musimy zapewnić zadeklarowany poziom aktywacji usług szerokopasmowych na sieci NGA. Realizacja tych projektów jest dla nas istotna również w kontekście efektywnego wykorzystania funduszy z nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020" - powiedział Muszyński, cytowany w komunikacie.

Dzięki realizacji tych projektów, w zasięgu szybkiego Internetu powyżej 30 Mb/s znajdzie się około 37 tys. gospodarstw domowych w wymienionych miejscowościach. Inwestycja zostanie zakończona w IV kw. 2015 roku.

To pierwsze projekty, w których Orange Polska otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na budowę sieci dostępowej nowej generacji (NGA – Next Generation Access) - wartość dofinansowania wyniesie ok. 9 mln zł.

Reklama

>>> Polecamy: Częstotliwości LTE: Sieci komórkowe i prawnicy staną do ostrej walki

„Orange Polska stale rozbudowuje i modernizuje swoją sieć stacjonarną i mobilną, dzięki czemu już dziś klienci spółki korzystają z największej w Polsce sieci szybkiego Internetu. Orange angażuje się także w projekty zapewniające dostęp do Internetu na terenach tzw. 'białych plam' realizując wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi projekty Szerokopasmowe Lubuskie i Szerokopasmowe Pomorskie. W ramach działań wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego zapewnia także m.in. bezpłatny Internet gminnym bibliotekom, tworzy w małych miastach Pracownie Orange – multimedialne centra aktywizujące lokalne społeczności, wyrównujące szanse edukacyjne i kulturowe w miejscach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym" – podano w komunikacie.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

>>> Internet w każdej gminie? Sprawdzamy obietnice rządu