Podobnie, jak w przypadku wskaźników obrazujących kondycję sektorów przemysłowych, które poznaliśmy na początku tygodnia, środa obfitowała w dobre informacje dla inwestorów z Europy. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Eurostat, w ostatnim miesiącu dynamika usługowego indeksu PMI w strefie euro wyniosła 51.6 pkt, natomiast łączny indeks PMI dla sektora przemysłowego i usługowego w tym regionie wzrósł z 52.7 pkt w grudniu do 54 pkt w styczniu, co było najlepszym wynikiem od czerwca 2011 roku.

Popołudniu, nieco gorsze wiadomości napłynęły zza Oceanu, gdzie, jak wynika z raportu firmy Automatic Data Processing, liczba osób pracujących w sektorze prywatnym spadła w ostatnim miesiącu do 175K, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu zatrudnienia o 191K. W dół zrewidowano również dane z poprzedniego miesiąca – z 238K do 227K.

Na Starym Kontynencie dzisiejsza sesja zostanie zdominowana przez informacje napływające z ECB oraz BoE. Uwagę inwestorów z USA przyciągną natomiast kolejne dane obrazujące sytuację na tamtejszym rynku pracy.