Jak wynika z informacji opublikowanych przez monachijski instytut Ifo, wskaźnik obrazujący nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców wzrósł w lutym do poziomu 111.3 pkt, co było najlepszym wynikiem od lipca 2011 roku. Nieco lepsze od prognozowanych okazały się również dane o dynamice inflacji HIPC w strefie euro, która w styczniu wyniosła -1.1% m/m oraz 0.8% r/r.

Mimo to, narastające obawy związane z możliwością wystąpienia deflacji na Starym Kontynencie, po raz kolejny przyczyniły się do osłabienia europejskiej waluty. Nie bez znaczenia pozostały również słowa Mario Draghiego, który podczas weekendowego spotkania na szczycie G20 zapowiedział, że marcowe posiedzenie ECB może okazać się jednym z najważniejszych w tym roku. W efekcie kurs EUR/USD spadł wczoraj do poziomu 1,3708.

W Europie dzisiejsza sesja rozpoczęła się od publikacji danych o niemieckim PKB. Popołudniu zza Oceanu napłyną natomiast informacje o indeksie S&P/Case-Shiller (prognoza 13.5 r/r) obrazującym zmiany cen nieruchomości w 20 amerykańskich metropoliach oraz wskaźniku zaufania konsumentów Conference Board (prognoza 80.4 pkt).