Odwiert Olgowskoje-11 (O-11) został wykonany na głębokość końcową 3.230 m, podała spółka.

"Rejestry są już gotowe i został zidentyfikowany gaz opłacalny do wydobycia w czerech strefach z okresu baszkiru i serpuchowu, a trzy z tych stref w ramach ukraińskich koncesji Spółki określono jako produktywne. Operator - KUB-Gas LLC uzbroił odwiert w rury wydobywcze, a program testów rozpocznie się jak tylko urządzenie do rekonstrukcji odwiertów, aktualnie wykorzystywane przy odwiercie Makiejewskoje-17 (M-17), zakończy tam prace" - czytamy w komunikacie.

Wiertnica zostanie przeniesiona do lokalizacji Północne Makiejewskoje-4, w celu zbadania pułapki stratygraficznej zidentyfikowanej w badaniach sejsmicznych. Oczekuje się, że prace wiertnicze rozpoczną się przed końcem czerwca, podano także.

Odwiert O-11 wykonano jako lokalizację odsuniętą od odwiertu O-9, z uwzględnieniem strefy R30c z baszkiru oraz aby przeprowadzić rozpoznanie odkrycia gazu dokonanego w piaskowcu strefy S6 w odwiercie O-15. Odwiert O-11 znajduje się ok. 1 km na południe od O-15, w ramach tej samej pułapki strukturalnej. Prace wiertnicze rozpoczęły się na początku kwietnia 2014 r., a głębokość końcową odwiert osiągnął 18 maja.

Reklama

Pole Olgowskoje z wydobyciem 12,4 MMcf/d (8,7 MMcf/d przypadające na 70% udział Serinus) uzyskiwanym z 10 odwiertów jest drugim pod względem wielkości produkcji w portfolio Serinus. Większość produkcji pochodzi z piaskowców z okresu baszkiru, ale zważywszy na niedawny sukces związany z wierceniem w warstwach z okresu serpuchowu w ramach O-15 i O-11, dalsze działania poszukiwawczo-eksploatacyjne spółki będą obejmowały także te głębiej położone sekcje.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na Ukrainie, w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą na Ukrainie i w Tunezji.