Polska spółka potęgą w produkcji srebra. KGHM wrócił na pozycję światowego lidera

7 maja 2015, 16:32 | Aktualizacja: 07.05.2015, 16:37
Źródło:ISBnews

Optymalizacja wzbogacania rud i procesów hutniczych pozwoliła KGHM na wzrost produkcji srebra o 7 proc. rok do roku w ubiegłym roku, dzięki czemu firma była największym producentem tego kruszcu na świecie w 2014 r. - poinformował prezes Herbert Wirth.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Jacko(2015-05-07 23:08) Zgłoś naruszenie 00

  To można liczyć na niezły skok kursu akcji KGHM, kiedy rozpocznie się prawdziwy kryzys po upadku kilku wielkich banków, załamaniu bańki na giełdach oraz na obligacjach na całym świecie (2007 to był pikuś i tamto zakryli masą pustego pieniądza i nowym zadłużeniem ). Wartość srebra i złota jest sztucznie zaniżana by dolar wydawał się silny i nadal pozostawał przystanią ostatniej szansy... kiedy ten system i szwindel się wywróci złoto pójdzie w górę co najmniej 5krotnie, bo taka jest jego wartość względem skumulowanej inflacji + efekt szału na nagłych wzrostach przy strachu wywołanego załamaniem gospodarek światowych. a srebro poszybuje w kosmos, bo ono jest dodatkowo metalem przemysłowym, którego podaż jest coraz bardziej ograniczona, liczba zastosowań i niezbędność jest ogromna, więc łatwo zaburzyć jego kurs odejmując tylko małą część jego zasobów na rynku.

  Będziemy żyć w jeszcze ciekawszych czasach.

  Odpowiedz
 • ert(2015-05-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

  ...i jeszcze jedno: w wyborach prezydenckich głosujemy na Mikkiego; w sprawach wewnetrznych potrafi gadać głupoty; nie zmienia to jednak faktu, że to jest jedyny polityk - bez cudzysłowu, i wydaje się być niezależnym, szczególnie w kwestiach polityki zagranicznej.

  Odpowiedz
 • ert(2015-05-07 19:49) Zgłoś naruszenie 00

  Żeby było wiadomo, że pieniądze z tego srebra ku pożytkowi polskiemu idą, cieszyć można by się...ale niestety Solidaruchy nimi gospodarują...i na naszą zgubę będą wykorzystane. Nie ma się z czego cieszyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze