Przewalutowanie kredytów na życzenie. Znamy szczegóły oferty PO dla frankowiczów

8 lipca 2015, 11:35 | Aktualizacja: 04.08.2015, 14:08
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

PO zgłosi projekt ustawy dla frankowiczów. Przewiduje możliwość przewalutowania kredytu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • gość(2015-07-08 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ile się trzeba natrudzić żeby (prawie) nic się nie zmieniło... Typowe "rozwiązanie"...
    Wierzący socjaliści na 100% przebiją "ofertę" socjalistów z PO...

    Odpowiedz
  • abs(2015-07-08 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle żenada. Typowy PR. Co jeszcze wymyśli ta agenturalna sitwa rządząca Polską żeby zrobić obywatela w balona? I to wszystko za nasze pieniądze. Sami jesteśmy winni że dopuściliśmy te nędzne kreatury do władzy.

    Odpowiedz
  • bun(2015-07-08 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Mam kredyt w złotych i chętnie przewalutowałbym na franki po kursie z dzisiaj. Są chętni?

    Odpowiedz
  • am(2015-07-08 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    kto wtedy budował dom 100m2 to jakaś parodia, większość nie będzie mogła skorzystać i dlaczego mieszkania aż 70m3, a nie 50m2

    Odpowiedz
  • Rocho(2015-07-08 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    To jeszcze miałoby sens gdyby nie wymóg że wartość kredytu musi być wyższa niż 80% wartości mieszkania. Reszta warunków jest z grubsza OK.

    Odpowiedz
  • am(2015-07-08 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    jak ktoś ma dom poniżej 100m2 to do czas przewalutowania musi zrobić trójkę albo trzecie dziecko, bierzcie się do roboty zamiast dyskutować. A jak projekt nie przejdzie to zawsze coś nam zostanie z tych obietnic :)

    Odpowiedz
  • antybank(2015-07-08 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nonsens goni nonsens. Co jeśli kredytobiorca brał z kimś kredyt w celu polepszenia zdolności kredytowej ( z kimś kto ma już mieszkanie)? Nie kwalifikuje się. Podobnie jak osoby które miały jakiś większy wkład własny. Są karane za to że miały odłożone pieniądze i mniejszy kredyt musiały wziąć. Pomysł ewidentnie pisany pod banki - dzięki niemu będą mogły one obniżyć LTV i zmniejszyć swoje rezerwy

    Odpowiedz
  • antybank(2015-07-08 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawi mnie również co w przypadku gdy kredytobiorca do tej pory zapłacił więcej w porównaniu z kredytem w PLN? Zostanie ta kwota odjęta od obecnego zadłużenia?

    Odpowiedz
  • CHF(2015-07-08 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    NIc dziwnego ,żę taki idiotyczny projekt zrobiony tylko i wyłącznie o BANKACH, ale nic dziwnego pani poseł Skowrońska jest prezesem banku więc "bliższa koszula ciału niż sukmana. I co za rozmach.! z 700 tys . kredytobiorcó w skorzysta z tego projektu 60 tys No po prostu raj. Panie prezydencie elekcie w Panu jedyna nadzieja. Głosuje na PiS.

    Odpowiedz
  • JJ(2015-07-08 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    To sa niekonstytucyjne propozycje, adresowane do wybranej grupy cwaniakow. Ciekawe co na ten temat powiedza ci, ktorzy uczciwie splacaja kredyt w zlotowkach oraz reszta Polakow, ktora bedzie musiala zaplacic za te "przewalutowania" (a w rzeczywistosci prezenty) dla frankowiczow.

    Mam nadzieje, ze ten pomysl skonczy w Trybunale Konstytucyjnym, albo Sztrasburgu, a do wladzy dojdzie ktos, kto nie bedzie oferowal bezmyslnego populizmu.

    Odpowiedz
  • Karol(2015-07-08 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    po co ta kombinatoryka, skoro istnieja prawne procedury prywatnej upadlosci, na wypadek, gdy ktos nie podola splatom,
    A kto podola, temu widocznie nie trzeba pomagac,
    Przeciez bywaja tez przypadki upadlosci w kredytach zlotowkowych.
    Czy na kazdy poszczegolny przypadek zamierza sie tworzyc osobne prawo?

    Odpowiedz
  • Kazdy tylko nie oszuści z PO(2015-07-08 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dom poniżej 100m, to jakaś kpina. Równie dobrze mogli zaproponować dom poniżej 30 metrów.
    Jak zwykle PR zagrywka PO

    Odpowiedz
  • dom na franku(2015-07-08 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    no faktycznie dom ponizej 100 m2 ... :)))))))
    mieszkania w wiekszości pewnie beda sie łapac ale domy... podejrzewam ze domów za franki poniżej 100m2 jest pewnie 2% wszysstkich domow postawionych za franki... Ale o co chodzi chcieliście propozycji to proponujemy:) Niestety takie propozycje to jak dla mnie strzał w kolano.

    Odpowiedz
  • obywatel(2015-07-08 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    frankowicze są sami sobie winni, dlaczego państwo ma im pomagać, to ja poproszę o dom za darmo.
    Kredyty są dla bogatych, oszczędności trzeba było oszczędzać a nie przejadać.

    Odpowiedz
  • Franek(2015-07-08 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    BANDA ZŁODZIEI !!

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-08 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę. W najtańszej wersji 'lajt' koszt to 9,5 mld z budżetu. PIS ma większy gest i te koszty będą 2, 3 razy większe.
    Przygotujcie się podatnicy do sponsorowania 'gestów' wyborczych dla frankowiczów

    Odpowiedz
  • asd(2015-07-08 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Już się płatna ciemnota PiSowska zleciała na forum i ujadają jak kundle. Było mohery nie brać kredytów we frankach to byś cie teraz Dudzie i szyło nie musieli lizać...

    Odpowiedz
  • Evgen(2015-07-08 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet Parlament Ukrainy, przyjął ustawę o restrukturyzacji kredytów dolarowych i przewalutowaniu ich na hrywny według kursu z okresu zaciągania pożyczki.!!!

    Odpowiedz
  • Bankster(2015-07-08 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    W panującym obecnie socjaliźmie problemem jest brak starego rzymskiego prawa: "chcącemu nie dzieje się krzywda..."
    Czy kredyty we frankach brali z pistoteletm przy głowie ?
    Czy jak franki staniały po skoku ok. 2008 nie można było przewalutować ?
    Czy trzeba było brać na 100%+ wartości nieruchomości ?
    Czy nie jest powszechnie wiadome, że nie sposób przewidywać kursy walut, zwłaszcza w okresach wielu lat ?
    Ważne, że jak było tanio to fajnie, a jak problem to na koszt podatnika pomocy no nie ?

    Odpowiedz
  • AntyPolityk(2015-07-08 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego trzeba być politykiem z krwi i kości... Zaproponować coś, z czego prawie nikt nie skorzysta :-) No, ale przecież proponowali...

    Odpowiedz