Spośród europejskich państw najbardziej zagrożone są Niemcy, Norwegia i Wielka Brytania, głównie ze względu na bardzo niskie stopy procentowe.

Ceny nieruchomości w Norwegii wzrosły od 2010 roku o ponad 30 proc. W Niemczech wzrost wyniósł 25 proc. a w Wielkiej Brytanii około 15 proc. Ceny rosną przede wszystkim w wielkich miastach, takich jak Oslo, Berlin czy Londyn, gdzie, zdaniem autorów raportu „nieruchomości są coraz bardziej przeszacowane”.

Bundesbank już w 2013 roku ostrzegał, że ceny domów w Niemczech mogą być zawyżone nawet o 10 proc. a w największych miastach nawet o 20 proc. W Norwegii ceny nieruchomości są tak wysokie, że w 2012 Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę wzrostu dla kraju.

Problem zauważył także Bank of England, który wstrzymał własny program luzowania ilościowego. Mimo to ceny nieruchomości wciąż rosną. W maju wzrosły o 5,7 proc. w skali roku. Jednak w analogicznym okresie poprzedniego roku było to 10,4 proc w skali roku.

W ramach walki z rosnącą bańką Bank of England zaproponował nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych. Jednak analitycy agencji Moody’s wskazują, że w Wielkiej Brytanii i tak łatwo jest dostać kredyt, między innymi ze względu na program Help to Buy, który wspiera ludzi chcących kupić nieruchomość.