Imigranci pomogą Polsce dogonić Zachód w ciągu jednego pokolenia

22 lipca 2015, 07:32 | Aktualizacja: 22.07.2015, 07:39
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Dobra polityka imigracyjna może Polsce pozwolić zarobić i dogonić Zachód w ciągu jednego pokolenia zamiast dwóch. Musimy jednak pozyskiwać cudzoziemców młodych  i wysoko wykwalifikowanych, bo tacy najbardziej dokładają się do gospodarczego wzrostu i nie są obciążeniem dla finansów publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (31)

  • MrKuba65(2015-07-22 15:31) Zgłoś naruszenie 193

    Kawał dobrej roboty dziennikarskiej na zamówienie miłościwie panujących POlityków.
    Najazd hord niskokwalifikowanych cudzoziemców i wyjazd wykształconej młodzieży ma nas podnieść w rozwoju ? Czy ten operator klawiatury w redakcji uczył się kiedyś logiki ? A do tego roztaczanie tych wspaniałych perspektyw...Nie spoko , na pewno są liczni oduraczone propagandą skretyniałe lemingi które to wezmą za dobrą monetę. One kupią każdy medialny chłam...!

    Odpowiedz
  • veavv(2015-07-22 11:15) Zgłoś naruszenie 151

    Ostatnio na jaki portal ekonomiczny czy informacyjny bym nie wszedł, wszędzie trwa agitacja za przyjmowaniem emigrantów. Najlepsze było zdanie, że sprzeciwiają się temu "pewne środowiska prawicowe".

    K*** !, nie znam nikogo kto byłby za, łącznie ze znajomymi lekarzami, kolegą informatykiem itd.Żadne "mohery". Każdy mówi to samo. Przypomina się praktyka z czasów PRL, kiedy tłumy wychodziły na ulicę, a gazety pisały o "grupce wichrzycieli". Przestańcie kłamać.

    Odpowiedz
  • gość(2015-07-22 18:35) Zgłoś naruszenie 101

    taaa, wygląda że "polskie" media przygotowują społeczeństwo do przyjęcia sporej ilości gastarbeiterów z ukochanej przez te media Ukrainy. Coraz więcej artykułów jakie to będą korzyści i w ogóle bajka

    Odpowiedz
  • ObserWator(2015-07-22 10:41) Zgłoś naruszenie 90

    A może tak szanowny autorze skupić się by można na zatrzymaniu Rodaków w kraj a nie sprowadzaniu taniej siły roboczej z zagranicy. Do Szwajcarii i Luksemburga raczej nie przyjeżdżają ludzie biedni i może dlatego jest widoczny zysk z imigracji. Tezy artykułu są jak najbardziej błędne i próba ich obronienia żałosna i na siłę. Coś mi tu śmierdzi nieudolną propagandą rządową w celu przekonania Polaków do imigrantów. Już widzę te komisje weryfikacyjne wybierające tych najlepszych imigrantów. A jak wzrośnie aktywność różnego rodzaju organizacji praw człowieka, oskarżających Polskę o stosowanie selekcji rasistowskiej w sprawie imigrantów. JESZCE RAZ: SKUPMY SIĘ NA POLSCE I POLAKACH - DOBRA RADA

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:22) Zgłoś naruszenie 82

    Poza tym przestrzegałbym przed sprowadzaniem do Polski nadmiaru ukraińskich banderowców, którzy roszczą sobie prawo do kilkunastu powiatów na Podkarpaciu. Już raz mieliśmy w Polsce multi-kulti, było to przed wojną, z wysokim udziałem Ukraińców, ci którzy znają trochę historię wiedzą czym się to skończyło. Ukraińcy NIE PAŁAJĄ MIŁOSCIĄ DO POLAKÓW I PAŁAĆ NIE BĘDĄ!!! Jeśli chcecie sprowadzać imigrantów lepiej sprowadzajcie azjatów, pracowici, przedsiębiorczy, zdyscyplinowani, stosunkowo łatwo się asymilują.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:15) Zgłoś naruszenie 70

    Dogonić zachód? Pytanie czy zachód wam Polaki pozwoli się dogonić, bo zachód nie potrzebuje konkurencji tylko rynków zbytu i rezerwuaru tanich parobków. Dobrobyt to ma być na zachodzie, bo jak go nie będzie to ludzie przestaną na zachód emigrować, a zachód żyje z imigrantów.

    Odpowiedz
  • pl 68 !(2015-07-22 17:30) Zgłoś naruszenie 60

    Co za cymbal splodzil takie ***** !? TAK " wyglada ten wzros gospodarczy "!
    http://www.nacjonalista.pl/2015/07/15/multikulti-po-szwedzku-76-czlonkow-gangow-to-imigranci/

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-22 09:49) Zgłoś naruszenie 60

    powinniśmy to robić tak jak Australia - wybierać sobie najlepszych. tych, którzy realnie coś wniosą od siebie.
    i najlepiej spośród mieszkańców krajów ościennych.

    Odpowiedz
  • kontranalityk(2015-07-22 09:58) Zgłoś naruszenie 60

    Co za brednie. ..Następny mądry analityk któremu coś się przyśniło nad ranem,.
    Oficjalny raport z UK; imigracja spoza UE kosztowała kraj ponad 190 mld funtów w przeciągu podajze 15 lat (różnica pomiędzy wkładem w postaci podatków itp a kosztów jak służba zdrowia zasiłki edukacja itp)

    Odpowiedz
  • oko(2015-07-22 18:35) Zgłoś naruszenie 50

    Na ten temat wypowiadają się bankowcy, którzy o realnej ekonomii nie mają żadnego pojęcia. A prawda jest taka że imigranci nigdzie na świecie nie pobudzili w sposób istotny gospodarki. Wszędzie gdzie się pojawiali w dużych ilościach to więcej było strat niż pożytku. Wszystkie kraje do których trafili były już w tym czasie wysokorozwinięte dzięki własnej pracy i mądremi zarządzaniu a nie na odwrót.

    Tylko :bankowych ekspertów" wszystko jest na odwrót.

    Odpowiedz
  • kwas(2015-07-22 15:36) Zgłoś naruszenie 40

    Jezeli masz firmę i do wyboru zatrudniasz Polaka cz czarnego obcokrajowca?Jezeli potrzebujesz pracownika do mało ambitnych rzeczy czyli wklepania kilku faktur, napisania jakiegoś pisma lub pojscvia do urzedu to zatrudniasz magistra czy osobę ze średnim wykształceniem bez megalomańskich odchyleń?Facet pisze totalne bzdury.

    Odpowiedz
  • Co za głupoty(2015-07-22 09:47) Zgłoś naruszenie 30

    Pobożne życzenia autora tekstu.
    Pomieszanie z poplątaniem i fałszywe tezy, aż się nie chce odpisywać

    Odpowiedz
  • BladyKS(2015-07-22 12:08) Zgłoś naruszenie 30

    Co oni pierdo*ą że pomogą nam dogonić zachód, jak to banda nierobów, będą tylko kraść i zasiłki pobierać, a i oczywiście jeszcze nas "tępić" zarzucając nam że jesteśmy rasistami. co za bzdury na tym forsalu wypisują.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-07-22 14:55) Zgłoś naruszenie 20

    W mojej ocenie to bardzo mała część zagadnienia i widziana jednostronnie. Nie podzielam opinii autora tekstu.

    Odpowiedz
  • bk(2017-06-06 21:50) Zgłoś naruszenie 20

    Marek Chądzyński my nie chcemy gonic zachod w tym aspekcie, sam sie durniu pogon !! Trzeba miec sporo glupoty w zapasie , aby plodzic takie dyrdymaly i pokazac obok gebe !!! panie przypominasz pijany sen chorego idioty !!!

    Odpowiedz
  • Lex(2015-07-22 19:27) Zgłoś naruszenie 20

    Wyjedz gosciu z kraju jak go tak naprawde nienawidzisz, ze chcesz imigrantow sciagac. I przestan pierdaczyc od rzeczy. Upancow nasciagali i ludzie teraz nie maja pracy. Samsung we Wronkach nasciagal Ukraincow co robia za 5 PLN/h i zwolnil wszystkich Polakow. Prawda jest taka, ze na emigracji zawsze ale tylko zawsze zyskuje kapital (przedsiebiorcy) i establiszment. Problem w ty, ze w tym kraju to on dzierzy wladze.

    Odpowiedz
  • Cvq(2015-07-22 13:12) Zgłoś naruszenie 10

    OTO przykład RZETELNEGO, OBIEKTYWNEGO, NIEZALEŻNEGO POLSKIEGO DZIENNIKARSTWA !!!
    Przyjmiemy solidarnie na początek 2 tys tych którym ich rząd nie daje żyć no to trzeba swój ciemnogród na zlecenie pendolino do tego pozytywnie nastawić wciskając mu kit. No bo ile można zarobić za tekst że znów Krzysio wypadł z okna ?

    Odpowiedz
  • xyz(2015-07-22 10:11) Zgłoś naruszenie 10

    Dobra rada dla autora aby dwa razy pomyślał zanim coś napisze a jak już pomyśli to niech nie pisze a jak napisze i podpisze się to niech się nie dziwi że w komentarzach pod tym artykułem jadą po Nim jak po łysej kobyle ... _i_to_w_zasłużony_ sposób.

    Szkodliwe bzdury napisał. Jedno co mogę temu panu zalecić: nie sobie popatrzy jak Szwecja spadła w rankingu OECD po wdrożeniu polityki multikulti.

    Odpowiedz
  • STB(2017-06-27 22:19) Zgłoś naruszenie 10

    Marku Chądzyński !!! .....co piłeś lepiej już tego więcej nie pij to szkodzi na rozum, masz halucynacje... he he!!. Zobacz jak imigranci pomagają Niemcom,Francuzom,Anglikom. Nie pisz po tych "wynalazkach" bo tym nikogo nie przekonasz chyba tylko "inteligentnych inaczej"

    Odpowiedz
  • licens(2017-07-20 16:49) Zgłoś naruszenie 10

    Wsadźcie sobie w zady waszych imigrantów.

    Odpowiedz