"Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie 37 miesięcy od podpisania umowy według harmonogramu określonego w umowie. Spółka udziela gwarancji jakości na każdy dostarczony EZT na okres 60 miesięcy od daty dostawy" - czytamy w komunikacie Newagu.

W osobnym komunikacie województwa opolskiego czytamy, że pierwszy pojazd pojawi się na opolskich torach na początku lipca przyszłego roku.

"Firma dostarczy na zamówienie Samorządu Województwa Opolskiego siedem elektrycznych zespołów trakcyjnych, które będą kursować na trasie pomiędzy Kędzierzynem Koźlem, Opolem, Brzegiem i Wrocławiem" - czytamy w komunikacie.

EZT przystosowane zostały do prędkości maksymalnej 160 kilometrów na godzinę. Posiadają 176 miejsc siedzących.

Wiceprezes Newag Bartosz Krzemiński poinformował, że na polskich torach całego kraju jeździ już 70 pociągów typu Impuls, a województwo opolskie jest 11 województwem, które zakupiło elektryczne zespoły trakcyjne tego typu.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.