„Global Games Awards” to jedna z najważniejszych branżowych imprez. Nagrody przyznawane podczas tej gali nazywane są potocznie Oscarami dla gier wideo. Wręczono je w nocy z czwartku na piątek. Polacy zgarnęli aż trzy. CD Projekt Red – jako Developer Roku 2015, „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, w kategorii tematycznej jako gra RPG roku 2015 r. Wisienką na torcie jest zwycięstwo w najbardziej prestiżowej kategorii – gry roku 2015. W sumie „Wiedźmin” nominowany był w siedmiu kategoriach.

Nagrody te świadczą o tym, że „Wiedźmin 3” nie rozczarował graczy, bowiem w poprzedniej edycji, na kilka miesięcy przed premierą polski tytuł został „najbardziej oczekiwaną grą roku 2015”.

Najnowszy „Wiedźmin” z budżetem produkcyjnym w wysokości ponad 300 mln zł powstawał przez 3,5 roku i był najtrudniejszym przedsięwzięciem polskiego twórcy gier. Okazał się złotym strzałem. CD Projekt ustanowił branżowy rekord, bowiem w sześć tygodni od premiery pod koniec maja, gra rozeszła się nakładem ponad 6 mln egzemplarzy. Dla porównania, sprzedaż obu poprzednich części łącznie przekroczyła 8 mln.

Nic dziwnego zatem, że w pierwszym półroczu 2015 r. CD Projekt pochwalił się rekordowymi przychodami przekraczającymi pół miliarda złotych. Zysk na czysto zamknął się w kwocie 236 mln zł. W trzecim kwartale tego roku sytuacja finansowa CD Projekt się unormowała. Przychody wyniosły ponad 113 mln zł, zysk netto – 40 mln zł. Jednak efekt „Wiedźmina” jest nadal widoczny. Dla porównania – trzeci kwartał 2014 r. CD Projekt zakończył z ponad 36 mln zł przychodu i 2 mln straty netto.