Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, będą one okazją do nawiązania bliższych relacji. Tym bardziej, że łączy nas stanowisko w sprawie migrantów, a Polska - podobnie jak kiedyś Węgry - staje się "chłopcem do bicia" Unii Europejskiej.

Dominik Hejj wskazuje, że w ostatnim czasie stosunki między premierem Orbanem a prezesem Kaczyńskim mogły się ochłodzić, bo planowane rok temu spotkanie między nimi w lutym w ostatniej chwili zostało odwołane w niejasnych okolicznościach.

Ekspert uważa, że nieprzypadkowo po polskiej stronie głównym uczestnikiem spotkania jest premier Kaczyński, a nie premier Beata Szydło. Węgrzy zdają sobie bowiem sprawę, ze to prezes PiS "trzyma ster władzy zarówno prezydenta Dudy, jak i premier Szydło", choć w pierwszych komunikatach tamtejsze media pisały, że uczestnikiem rozmów będzie też szefowa rządu.

>>>Czytajj więcej: Ponad milion uchodźców dotarło w 2015 roku do Niemiec. Będą ograniczenia?

Według "Tygodnika Podhalańskiego", Jarosław Kaczyński spotkał się z Viktorem Orbanem w jednym z pensjonatów w Niedzicy w województwie małopolskim. Następnie obaj udali się na miejscowy zamek.