PKO TU to druga, obok PKO Życie TU, spółka ubezpieczeniowa w grupie kapitałowej banku. 

"Działalność obu firm służy stworzeniu pakietu ubezpieczeń komplementarnych dla oferty produktów bankowych. Wykorzystując potencjał grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, chcemy zapewnić klientom kompleksowość i wysoką jakość usług" - powiedział Łopalewski, cytowany w komunikacie.

"Na przestrzeni najbliższych kilku lat chcemy znaleźć się w czołówce ubezpieczycieli w segmencie bancassurance" - podkreślił. 

Zgodę na powołanie ubezpieczeniowej spółki majątkowej PKO Towarzystwo Ubezpieczeń Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała w marcu ub. roku. Spółka majątkowa PKO TU zaoferuje ubezpieczenia majątkowe i pozostałe osobowe. Wspólnie z PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń będą działać pod marką PKO Ubezpieczenia, a produkty będą dystrybuowane w sieci własnej banku.

"Działalność nowej spółki z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego jest ważnym krokiem w realizacji strategii banku zakładającej rozwój bancassurance przy wykorzystaniu oferty własnych towarzystw" - czytamy w komunikacie. 

Po ubezpieczeniu do karty kredytowej, w kolejnych etapach działalności spółka majątkowa zamierza wprowadzić do oferty ubezpieczenia do pożyczki gotówkowej i produktów hipotecznych, a także ubezpieczenia mienia oraz OC w życiu prywatnym proponowane przy umowach kredytowych oraz pożyczkach hipotecznych.

Wraz z wejściem w życie oferty produktowej PKO Ubezpieczenia proponuje klientom rozwiązania ułatwiające korzystanie z ubezpieczeń, w tym narzędzia internetowe do zgłaszania i śledzenia statusu likwidacji szkód.